Pláže na ostrově Korfu (Kerkyra)

Pláž Glyfada - ostrov Korfu

Glyfada

Oblíbená písečná pláž Glyfada leží 16 km západně od hlavního města Kerkyra, ve střední části západního pobřeží.

Korfu, Glyfada na mapě Google maps

Jedna z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších pláží je součástí stejnojmenného letoviska Glyfada. Její povrch tvoří zlatavý písek a obklopuje ji křišťálově čistá voda, zelené kopce a zajímavě formované skály. Je jedním z nejhezších příkladů písčité pláže na Korfu. Za svoji čistotu a vybavenost získala i ocenění tzv. modré vlajky EU.

K dispozici jsou tu návštěvníkům lehátka se slunečníky, mohou tu tak v klidu relaxovat a popíjet osvěžující nápoj ze zdejšího baru. Podél pláže se nachází několik taveren, kde si lze vychutnat skvělá řecká i mezinárodní jídla a kochat se pohledem na moře.

Dají se tu provozovat vodní sporty nebo si lze vypůjčit například člun a probádávat okolní zátoky a pláže. V blízkosti Glyfady leží další krásné pláže, například pláž Myrtiotissa, nad kterou na skále bdí klášter zasvěcený Panně Marii nebo pláž Pelekas.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Pláže v blízkém okolí: Pláž Kontogialos, Pláž Myrtiotissa (Mirtiotissa), Pláž Pelekas

Nejoblíbenější pláže na ostrově Korfu: Pláž Acharavi, Pláž Almyros, Pláž Dassia, Pláž Halikounas, Pláž Liapades (Gefyra), Pláž Loggas, Pláž Roda, Pláž Santa Barbara (Agia Varvara), Pláž Sidari (Canal d′Amour)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám