Letoviska ostrova Korfu (Kerkyra)

Glyfada - ostrov Korfu

Glifada

Glyfada

Přímořské letovisko Glyfada (Glifada) leží v západní části řeckého ostrova Korfu, cca 16 km západně od hlavního města.

Korfu, Glyfada na mapě Google maps

Letovisko je známé především díky své nádherné písčité pláži Glyfada, která patří k nejoblíbenějším plážím na ostrově Korfu. Za svoji čistotu a vybavenost byla oceněna i tzv. modrou vlajkou EU.

Letovisku Glyfada dominují luxusní pětihvězdičkový hotel Grand, turistický resort Pazuzu a mnoho menších apartmánů, nabízejících svým návštěvníkům maximální komfort a pohodlí. Resort je velmi oblíbený obzvláště u mladých lidí, kteří sem jezdí hlavně za bujarým nočním životem. Glyfada je turisticky oblíbené místo, k dispozici tu jsou obchody, restaurace, bary a další služby. Pokud se zde rozhodnete strávit svoji dovolenou, určitě nebudete zklamáni.

Za návštěvu jistě stojí hlavní město ostrova Korfu (Kerkyra), které leží jen pár kilometrů odtud, na východním pobřeží ostrova, s přístavem a mnoha historickými památkami a zajímavostmi. Nedaleko stojí také krásný klášter Panagia Mirtiotissa.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Letoviska v blízkém okolí: Ermones, Gialiskari (Yaliskari), Pelekas, Vatos

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Korfu: Acharavi, Dassia, Ipsos, Kassiopi, Kavos, Lefkimi, Liapades, Město Korfu (Kerkyra), Moraitika, Sidari

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám