Pláže na ostrově Korfu (Kerkyra)

Pláž Kontokali - ostrov Korfu

Kontokali

Nádherná a udržovaná písečná pláž Kontokali leží na výběžku pevniny ve východní části řeckého ostrova Korfu. Nalezneme ji v turisticky oblíbené oblasti, cca 8 km severozápadně od hlavního města.

Korfu, Kontokali na mapě Google maps

Malebné letovisko Kontokali se nachází na malém poloostrově, z jedné strany ohraničeném zálivem Gerekos a z druhé strany omývaném vodami Egejského moře. Turistické středisko nabízí svým návštěvníkům veškeré potřebné zázemí v podobě kvalitních hotelů, výborných taveren a restaurací i doprovodných turistických služeb. Svoji oblibu si však letovisko vysloužilo především díky místní překrásné pláži.

Pláž Kontokali je převážně písčitá, místy s příměsí oblázků. Moře je v této oblasti křišťálově čisté a klidné a vstup do vody velmi pozvolný, rádi sem proto jezdí i rodiny s malými dětmi. Za svoji čistotu a vybavenost si Kontokali vysloužila i tzv. modrou vlajku EU. Oblast je vhodná zejména pro plavání a šnorchlování a vyznavači adrenalinových vodních sportů si tu mohou vyzkoušet např. windsurfing, paragliding nebo jízdu na lyžích.

Návštěvníci pláže mohou využít lehátka se slunečníky, plážové ručníky, sprchy a toalety. Občerstvení tu zajišťují blízké taverny a plážový bar s nabídkou osvěžujících nápojů.

Přilehlé letovisko Kontokali je spíše klidné, milovníci nočního života proto míří do sousedního resortu Gouvia, které leží přímo uprostřed zálivu. Gouvia patří mezi turisticky oblíbená letoviska ostrova Korfu - obklopuje ho hustá zelená vegetace, disponuje výborným turistickým zázemím a taktéž krásnou oblázkovou pláží. Záliv funguje i jako přístaviště pro luxusní lodě a jachty. Mezi letovisky Kontokali a Gouvia se nacházejí pozůstatky staré benátské loděnice z 18. století (směrovka "Venetian Shipyards").

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Pláže v blízkém okolí: Pláž Alikes (Alykes Potamos), Pláž Danilia (Dafnila), Pláž Gouvia, Pláž Kommeno, Pláž Limanaki

Nejoblíbenější pláže na ostrově Korfu: Pláž Acharavi, Pláž Almyros, Pláž Dassia, Pláž Halikounas, Pláž Liapades (Gefyra), Pláž Loggas, Pláž Roda, Pláž Santa Barbara (Agia Varvara), Pláž Sidari (Canal d′Amour)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám