Letoviska ostrova Korfu (Kerkyra)

Hlavní strana -Korfu -Letoviska -Benitses (Mpenitses)

Benitses (Mpenitses) - ostrov Korfu

Benitses (Mpenitses)

Středně velké přímořské letovisko Benitses (nebo Mpenitses) leží ve východní části řeckého ostrova Korfu, cca 13 km jižně od hlavního města. Návštěvníci střediska se mohou těšit na výborné turistické zázemí, krásnou pláž a zajímavé tipy na výlety.

Korfu, Benitses (Mpenitses) na mapě Google maps

Letovisko tvoří původně rybářská vesnice, která se postupně rozrostla do moderního a příjemného letoviska. Stále však patří k těm klidnějším na ostrově Korfu. Ve vesnici se můžete projít jejími úzkými uličkami a zastavit se na malém náměstíčku. Okolo náměstí naleznete několik útulných kaváren a taveren a také kostelík Agia Paraskevi. Letovisko obklopuje zelená kopcovitá krajina, jako stvořená pro nenáročné procházky s nádherným výhledem na moře a okolí.

Letovisko se pyšní dlouhou oblázkovou pláží, na které můžete strávit příjemné chvíle relaxováním na lehátkách nebo zkusit i aktivní odpočinek ve formě nějakého adrenalinového vodního sportu. Za svoji čistotu byla pláž oceněna i modrou vlajkou EU. Součástí pláže je také malý přístav pro jachty a čluny.

K ubytování tu slouží několik moderních a luxusních hotelů (Eros, Bella Vista, Riviera, Potamaki ad.) a obrovské množství menších i větších pensionů a apartmánů, které jsou také velmi moderní a svým zákazníkům poskytují maximální komfort. V Benitses najdete zkrátka vše, co je nutné ke strávení příjemné dovolené - cestovní kanceláře nabízející denně nejrůznější výlety lodí, půjčovny aut a motorek, lékárnu, bankomat a různé obchody se suvenýry, šnorchlovacími potřebami nebo potravinami.

Oblast Benitses je bohatá i na památky a jiné zajímavé tipy na výlety. Přímo u pláže, zhruba ve středu letoviska, se nachází muzeum mořských ryb, plžů a dalších nejrůznějších mořských živočichů. Nedaleko pláže byly odkryty pozůstatky bývalých římských lázní. Asi 2 km ve směru na Kerkyru stojí jedna z nejnavštěvovanějších památek na ostrově, a sice bývalý letní palác císařovny Alžběty, zvané "Sissi". Císařovna natolik milovala Korfu, že si zde nechala vybudovat své letní sídlo nazývané Achilleon. Při hledání jména byl císařovně inspirací řecký bájný hrdina Achilles, kterého Sissi obdivovala. Palác dnes slouží jako muzeum. Nedaleko od paláce jsou k vidění i pozůstatky mostu Kaiser´s Bridge, který zde nechal postavit pro změnu pruský císař Vilém II., který mimo jiné Achilleon koupil po Alžbětině smrti.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Letoviska v blízkém okolí: Agios Ioannis Melitieon, Agios Ioannis Peristeron, Kanoni (Kerkyra), Město Korfu (Kerkyra), Perama

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Korfu: Acharavi, Dassia, Ipsos, Kassiopi, Kavos, Lefkimi, Liapades, Město Korfu (Kerkyra), Moraitika, Sidari

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám