Letoviska ostrova Korfu (Kerkyra)

Perama - ostrov Korfu

Perama

Malé letovisko Perama leží u východního pobřeží řeckého ostrova Korfu, cca 9 km jižně od hlavního města Korfu (Kerkyra). V podstatě se jedná o uměle vytvořené turistické středisko kolem několika hotelů.

Korfu, Perama na mapě Google maps

Oblast Perama zahrnuje okolí větších hotelů Perama, Alexandros a Oasis, které stojí nedaleko od sebe. Najdeme zde tři taverny Zefiros, Avra a Alkinos, kde se dá příjemně najíst a pochutnat si na řadě řeckých a mezinárodních jídel. K dispozici je tu turistům také obchod se suvenýry a potravinami a půjčovna aut a motorek. Ti, kteří rádi cestují hromadnou dopravou, mohou využít místní autobusovou zastávku se spojením do různých částí ostrova.

Jediná typická pláž je ta pod hotelem Perama. Pláž Perama je písčito-oblázková, vybavená lehátky se slunečníky, malým barem a také volejbalovým hřištěm. Ostatní dvě pláže pod hotely Alexandros a Oasis byly vytvořené uměle. Jedná se o vybetonované plošiny s upraveným vstupem do moře, jelikož zde chyběl přirozený přístup. Pláže disponují několika lehátky a slunečníky a malými bary, které nabízejí osvěžující nápoje.

Perama tak nepatří mezi typická letoviska pro trávení rodinných dovolených. Více méně jde opravdu jen o obydlenou zatáčku se třemi hotely. To, co tu ale rozhoduje, je blízkost velkých turistických lákadel - hlavního města Korfu (Kerkyra) se spoustou krásných historických památek i moderních vymožeností a také nádherného kláštera Vlacherna, který stojí na ostrůvku a ke kterému vede z letoviska Perama betonová lávka.

Nedaleko pobřeží uvidíte i další zajímavý ostrůvek jménem Pontikonissi, známý také jako "Myší ostrov". Můžete si k němu udělat výlet například na motovorém člunu, které se tu běžně půjčují. Na Myším ostrůvku naleznete spoustu zeleně a stínu i malebný kostelík. U pobřeží se také nachází mezinárodní letiště ostrova, skvělým zážitkem je proto i pozorování přistávajících a startujících letadel.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Letoviska v blízkém okolí: Agia Deka (Agii Deka), Benitses (Mpenitses), Kanoni (Kerkyra), Město Korfu (Kerkyra)

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Korfu: Acharavi, Dassia, Ipsos, Kassiopi, Kavos, Lefkimi, Liapades, Město Korfu (Kerkyra), Moraitika, Sidari

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám