Letoviska ostrova Kréta

Hlavní strana -Kréta -Letoviska -Amoudara (Heraklion)

Amoudara (Heraklion) - ostrov Kréta

Ammuodara, Amudara

Turisticky oblíbené a živé letovisko Amoudara se nachází v severní části řeckého ostrova Kréta, cca 6 km západně od hlavního města Heraklion (Iraklion). Amoudara se může pyšnit nejdelší pláží v daném regionu.

Kréta, Amoudara (Heraklion) na mapě Google maps

Letovisko Amoudara - charakteristika a vybavenost

Prázdninový resort Amoudara (psáno také Ammuodara či Amudara) leží v těsné blízkosti hlavního města Heraklion a tvoří de facto jeho předměstí, protože pokračující zástavbou se obě města propojila. Letovisko se rozkládá podél severního pobřeží ostrova, na východní straně sousedí s městem Heraklion a na západě jeho rozmach zastavilo až zdejší pohoří. Po celé délce pobřeží se táhne dlouhá a krásná pláž, která je jedním z největších lákadel této oblasti.

Letovisko Amoudara je plně turisticky vybaveno a návštěvníci si tak mohou užívat zdejšího komfortu v podobě velkého množství ubytovacích kapacit (od malých apartmánů až po velké luxusní hotely), vynikajících taveren a restaurací, útulných kaváren i obchodů s nejrůznějším sortimentem. Noční život tu zajišťují bary a diskotéky v centru letoviska. Jste-li ale opravdoví milovníci noční zábavy, zamiřte spíše do sousedního hlavního města Heraklion nebo ještě lépe do letovisek Hersonissos a Malia (východně podél severního pobřeží), která opravdu nikdy nespí.

Pláž Amoudara

Turistické středisko lemuje nádherná písčitá pláž Amoudara, která je známá tím, že patří k nejdelším plážím na ostrově. Oblíbená je především díky své čistotě a vybavenosti, za což získala i ocenění tzv. modré vlajky EU. Kromě turistů odpočívajících na lehátkách nebo dovádějících s dětmi v moři tu uvidíte i spoustu surfařů (populární je hlavně windsurfing a kitesurfing).

Výlety a památky v blízkém okolí

Za jeden z nejkrásnějších klášterů na Krétě je považovaný nedaleký klášter Savathianon (severozápadně od letoviska), v jehož areálu se nachází jeskyně s vestavěným kostelík Aghios Antonio. Při cestě můžete navštívit vesničku Rodgia s nádherným výhledem na zátoku a město Heraklion. V turistickým mapách najdete vyznačenou i vesničku Tylissos s malým archeologickým nalezištěm (asi 13 km směrem do vnitrozemí), kde byly odkryty pozůstatky tří obytných domů z dob mínojské kultury. Naleziště však není z hlavní silnice vidět a je i špatně značené, možná tak budete muset chvíli hledat.

Díky své strategické poloze je letovisko dobrým výchozím bodem pro poznávání krás celého ostrova Kréta, protože odtud můžete zamířit na západ, východ i jih ostrova. Jistě navštivte i sousedící hlavní město Heraklion s pozůstatky benátských hradeb, krásným přístavem a dalšími historickými památkami.

Pro koho je středisko vhodné

Letovisko Amoudara je ideální pro milovníky slunce a vodních sportů, jejichž nabídka vám zajistí zábavu na hodně dlouhou dobu. Díky kvalitnímu turistickému servisu si tak můžete vychutnávat dovolenou a jen relaxovat.

Jediným rušivým prvkem v této oblasti může být elektrická elektrárna, která roste na západním konci zálivu Heraklion. Většinou místních obyvatel, ani turistů ale není vnímána jako obtěžující, což dokládá i fakt, že Amoudara nadále zůstává jedním z nejvyhledávanějších středisek na severu Kréty.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Letoviska v blízkém okolí: Heraklion (Iraklion)

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Kréta: Adelianos Kampos, Agia Marina, Agios Nikolaos, Heraklion (Iraklion), Hersonissos, Chania, Ierapetra, Kalamaki (Matala), Malia, Platanias (Chania), Rethymno, Stalida

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám