Letoviska ostrova Kréta

Hlavní strana -Kréta -Letoviska -Amoudara (Agios Nikolaos)

Amoudara (Agios Nikolaos) - ostrov Kréta

Ammoudara, Ammuodara, Amudara

Malé a klidné přímořské letovisko Amoudara se nachází v severovýchodní části řeckého ostrova Kréta, v blízkosti většího přístavního města Agios Nikolaos. Amoudara leží cca 66 km východně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Amoudara (Agios Nikolaos) na mapě Google maps

Letovisko Amoudara - charakteristika a vybavenost

Menší, ale dobře vybavené turistické středisko Amoudara (nebo také Ammoudara) se rozkládá podél členitého pobřeží známého zálivu Mirabello, pouhých 5 km jižně od živého a moderního letoviska Agios Nikolaos, a tvoří tak de facto jeho předměstí. Oblast je ale velmi klidná, vhodná spíše k procházkám a relaxaci, oblíbená zejména u rodin s dětmi a starších párů. Pyšnit se může i krásnou stejnojmennou písčitou pláží.

Vesnička Amoudara disponuje množstvím různých ubytovacích kapacit od jednotlivých apartmánů k pronájmu, přes malé penziony až po krásné a moderní hotely. Turistické zázemí letoviska tvoří také několik výborných taveren a restaurací, naleznete tu i několik barů, kaváren a obchodů s různorodým sortimentem zboží.

Pobřeží letoviska a pláž Amoudara

Pobřeží kolem letoviska Amoudara je převážně skalnaté, tvořené různými kamenitými výběžky, ale najdete tu i několik malých zátok a zálivů, které poskytují pohodlnější vstup do moře. Přímo v centru letoviska, v jedné takové větší zátoce, leží nádherná písčitá pláž stejného jména.

Povrch pláže Amoudara tvoří jemný světlý písek, který pokračuje dál i po mořském dně. Vstup do moře je v této oblasti pozvolný, vody tu bývají klidné a není proto překvapující, že si pláž získala oblibu i mezi rodinami s dětmi nebo neplavci. V hlavní turistické sezoně bývá ale pláž často přeplněná, vyplatí se potom vydat se směrem na západ na další pěknou pláž Almyros, která nebývá tolik plná.

Pro koho je středisko vhodné

Středisko Amoudara má velkou výhodu v tom, že se nachází v těsné blízkosti většího turistického letoviska Agios Nikolaos, které nabízí širší možnosti nákupů, kulturního vyžití i zábavy. Zároveň je samo ale velmi klidné a více propojené s přírodou, zdejší turisté si tak mohou užít i odpočinek a větší soukromí. Letovisko Amoudara má také krásnou a vybavenou pláž (takovou v Agios Nikolaos nenajdete).

Díky blízkosti hlavní silnice a výborného turistickému zázemí je také Amoudara ideální jako výchozí bod pro cestování a objevování krás východní části Kréty.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Letoviska v blízkém okolí: Agios Nikolaos, Istro

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Kréta: Adelianos Kampos, Agia Marina, Agios Nikolaos, Heraklion (Iraklion), Hersonissos, Chania, Ierapetra, Kalamaki (Matala), Malia, Platanias (Chania), Rethymno, Stalida

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám