Letoviska ostrova Kréta

Kasteli - ostrov Kréta

Kastelli, Kasteli Pediados

Malebná řecká vesnice Kasteli se nachází ve vnitrozemí, ve východní části řeckého ostrova Kréta. Letovisko je vzdáleno cca 35 km jihovýchodně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Kasteli na mapě Google maps

Na ostrově Kréta nalezneme hned několik vesnic s názvem Kasteli (či Kastelli). Tato vesnice Kasteli leží zhruba 15 km jižně od oblíbeného turistického letoviska Hersonissos a pro odlišení od ostatních se někdy označuje také jako Kasteli Pediados (podle zdejší úrodné pláně, na které se pěstují zejména olivy a hroznové víno). Jižně od letoviska Kasteli se rozkládá vojenské letiště.

Vesnice Kasteli není tak úplně malinká, trvale tu žijí asi dva tisíce obyvatel a mezi sousedními vesničkami je Kasteli nejrušnější a s nejlepším zázemím. K dispozici je tu turistům několik obchodů včetně supermarketu, kavárna, cukrána, několik příjemných taveren i služby jako bankomat, lekárna nebo hřiště pro děti. Najdeme tu i malý penzion, ale jinak toho jako turistické letovisko nemá vesnice moc co nabídnout. Může ale dobře posloužit jako příjemná zastávka při vašem cestování po východní části Kréty. Pravidelně se tu také konají trhy s místními produkty.

Vesnička Kasteli je unikátní tím, že tu nalezneme pozůstatky hned několika byzantských kostelů (nejčastěji se dočtete o čtyřech z nich - kostely Afentis Christos, Agia Fotini, Agios Georgios Revithiotis a Agios Ionnis Romanito). Kdysi tu stával také byzantský hrad, z něhož se ale bohužel nic nedochovalo. Na jeho místě dnes stojí obecní škola.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Kréta: Adelianos Kampos, Agia Marina, Agios Nikolaos, Heraklion (Iraklion), Hersonissos, Chania, Ierapetra, Kalamaki (Matala), Malia, Platanias (Chania), Rethymno, Stalida

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám