Pláže na ostrově Kréta

Pláž Fodele - ostrov Kréta

Příjemná písčitá pláž Fodele leží v severní části řeckého ostrova Kréta, cca 28 km severozápadně od hlavního města Heraklion (Iraklion). Je obklopená krásnou zelenou přírodou.

Kréta, Fodele na mapě Google maps

Pláž Fodele je jednou ze dvou hlavních pláží, které tvoří součást stejnojmenného přímořského letoviska Fodele (nebo také Paralia Fodele). Středisko je spíše menší a poklidné, ale dobře turisticky vybavené a zasazené do krásné přírody kolem říčky Pantomantrion a velkého pomerančovníkového háje. Leží na pobřeží zálivu Fodele a v období silných severních větrů tu velké vlny nejsou ničím výjimečným.

Pobřeží, které se pozvolna svažuje do křišťálově čistého moře, pokrývá jemný světlý písek. Pláž je tak oblíbená i mezi rodinami s dětmi. V případě silnějšího větru a větších vln vezměte děti například do blízkého vodního parku (Fodele Water Park), kde mohou svoji energii vybít malí i dospělí. Kromě vodních skluzavek, tobogánů a bazénů si můžete zahrát například i minigolf nebo tenis.

Pláž Fodele patří mezi organizované pláže s dobrým turistickým zázemím. V těsném sousedství pláže stojí několik hotelů a dalších ubytovacích kapacit, množství výborných taveren, barů i obchůdků. Přímo na pláži naleznete plážový servis v podobě lehátek a slunečníků, sprch i plážových barů. Během hlavní turistické sezony dbá na bezpečnost návštěvníků plavčík.

Pláž je dobře dostupná i pro turisty mimo letovisko, neboť leží přímo u silnice spojující hlavní město Heraklion s městem Rethymno.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kréta: Pláž Amoudara (Heraklion), Pláž Balos, Pláž Elafonisi, Pláž Falassarna, Pláž Glyka Nera (Sweet Water), Pláž Matala, Pláž Platanias, Pláž Preveli, Pláž Stalida, Pláž Stavros, Pláž Vai, Pláž Voulisma, Pláž Xerokampos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám