Pláže na ostrově Kréta

Hlavní strana -Kréta -Pláže -Frangokastello

Pláž Frangokastello - ostrov Kréta

Pozvolná, písčitá pláž Frangokastello leží v jihozápadní části řeckého ostrova Kréta, cca 135 km jihozápadně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Frangokastello na mapě Google maps

Pláž Frangokastello se nachází na jižním pobřeží ostrova Kréta, v provincii Chania (zhruba 80 km jihovýchodně od města Chania). Pláž náleží ke stejnojmennému městečku Frangokastello, klidnému a menšímu turistickému letovisku, na jižní straně Bílých hor.

Povrch pláže tvoří hrubý písek, který velmi zvolna pokračuje dál i po mořském dně. Musíte tak v moři kousek ujít, abyste se dostali do hloubky vhodné pro plavání. Pláž Frangokastello je tak přímo ideální pro malé děti, které si mohou hrát ve zdejších mělkých vodách. Moře je v této oblasti kříšťálově čisté a pokud se dostanete do větších hloubek, mořské dno se mění ve skalnaté a bohaté na podmořský život. Oblíbenou činností místních návštěvníků je proto i potápění a šnorchlování. V období silných jižních větrů se tu ale vytvářejí větší vlny a silný vítr může zvedat do vzduchu i písek na pláži.

Pláž Frangokastello je poměrně dost široká a zčásti organizovaná. K dispozici jsou tu turistům lehátka a slunečníky k pronájmu a v těsné blízkosti pláže stojí také jedna taverna. Další turistické služby jako restaurace, kavárny i ubytovací kapacity se nacházejí v přilehlém letovisku. Vodní sporty tu nejsou provozovány.

Pláž Frangokastello je známá především tím, že leží přímo pod slavnou benátskou pevností Frangokastello, která byla vybudována v roce 1371 a později se tu odehrál i souboj mezi skupinou krétských povstalců a tureckou armádou. K pevnosti se váže také jedna tajemná legenda, která je stále živá, protože se tu pravidelně zjevují stíny bojovníků, tzv. Drosoulites. Stíny se pohybují od kostela Agios Nikitas, přes pláž až nahoru k pevnosti a prý je viděla už spousta lidí.

Pobýváte-li v této oblasti déle, můžete navštívit i další blízké pláže, které jsou taktéž pěkné a klidné - například pláž Lakki, pláž Koutelos, pláž Fata Morgana nebo pláž Orthi Ammos.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Pláže v blízkém okolíPláž Glyka Nera (Sweet Water), Pláž Korakas

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kréta: Pláž Amoudara (Heraklion), Pláž Balos, Pláž Elafonisi, Pláž Falassarna, Pláž Glyka Nera (Sweet Water), Pláž Matala, Pláž Platanias, Pláž Preveli, Pláž Stalida, Pláž Stavros, Pláž Vai, Pláž Voulisma, Pláž Xerokampos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám