Pláže na ostrově Kréta

Hlavní strana -Kréta -Pláže -Georgioupolis

Pláž Georgioupolis - ostrov Kréta

Georgioupoli

Příjemná a dobře vybavená písečná pláž Georgioupolis leží v severozápadní části řeckého ostrova Kréta, v prefektuře Chania. Její vzdálenost je cca 102 km západně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Georgioupolis na mapě Google maps

Turisticky oblíbená pláž Georgioupolis (nebo také Georgioupoli) tvoří součást stejnojmenného městečka Georgioupolis, které se nachází v malebném údolí říčky Almiros, v blízkosti národní silnice spojující větší města Chania (cca 37 km) a Rethymno (21 km).

Georgioupolis je krásná písečná pláž s křišťálově čistou vodou a pozvolným vstupem do moře. Oblíbily si ji tak i rodiny s malými dětmi, které tu mají dostatek prostoru pro své vodní hrátky. Na druhou stranu je ale pláž také hodně zasažena silnými severními větry, které s sebou přinášejí velké vlny i zrádné mořské proudy. Doporučujeme proto sledovat barvu vyvěšené vlajky a dbát na doporučení místních plavčíků.

Pláž Georgioupolis je velmi dobře organizována, návštěvníkům jsou tu k dispozici lehátka se slunečníky, sprchy, plážový bar a blízké taverny. Na bezpečnost turistů tu dohlíží plavčík a ve dnech, kdy je moře klidné, funguje na pláži také sportovní centrum s nabídkou nejrůznějších vodních adrenalinových aktivit.

Severně od městečka Georgioupoli leží krásná pláž Kalivaki, která je menší a klidnější než pláž Georgioupolis a není tolik zasažena severními větry.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kréta: Pláž Amoudara (Heraklion), Pláž Balos, Pláž Elafonisi, Pláž Falassarna, Pláž Glyka Nera (Sweet Water), Pláž Matala, Pláž Platanias, Pláž Preveli, Pláž Stalida, Pláž Stavros, Pláž Vai, Pláž Voulisma, Pláž Xerokampos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám