Pláže na ostrově Kréta

Pláž Vathi - ostrov Kréta

Vathi, izolovaná pláž obklopená vápencovými skalami, leží na jižním pobřeží řeckého ostrova Kréta. Její vzdálenost je cca 79 km jihozápadně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Vathi na mapě Google maps

Vathi je velmi krásná pláž - přirozeně krásná, neorganizovaná a před otevřeným mořem chráněná skalnatými výběžky, které se po obou stranách pláže táhnou daleko do moře. Do vápencových skal léta působení větru, deště a soli vyřezala nádherné útvary a i díky nim získává místo jedinečnou a klidnou atmosféru. Pláž pokrývá zprvu velmi jemný písek, který poté směrem k moři přechází v oblázky, až se pobřeží pozvolna noří do křišťálově čistých vod místní zátoky.

Vathi je opuštěná pláž, nacházející se na jižním pobřeží ostrova, v oblasti tvořené letovisky Kalamaki, Matala a Kaloi Limenes. Cesta k pláži není vůbec jednoduchá. Pokud se už ale po ní vydáte, na konci budete jistě za svoje úsilí odměněni. Jeďte přes vesnici Sivas a samotná cesta k pláži začíná o pár kilometrů dál, u kláštera Moni Odigitria - tady končí asfaltový povrch a dalších zhruba 8 km pojedete už jen po prašné cestě pohoří Asteroussiana. Těsně před pobřežím narazíte na pár domečků, místní "vesničku", a pak se vám už otevře nádherný výhled na zátoku s pláží Vathi. Na pláži jeden místní pán provozuje malý stánek s občerstvením, ale není radno na to spoléhat a raději se vybavte dostatkem tekutin i malou svačinou.

Vzhledem k charakteru cesty ji doporučujeme raději jen zkušeným řidičům motorek a rozhodnete-li se pro auto, pak určitě volte terénní vůz. Za deštivého počasí je cesta nesjízdná. Ale existuje i pohodlnější varianta, a to pronajmout si loďku z nedalekých středisek Matala, Kokkinos Pyrgos nebo Agia Galini.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Pláže v blízkém okolíPláž Agiofarago, Pláž Matala

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kréta: Pláž Amoudara (Heraklion), Pláž Balos, Pláž Elafonisi, Pláž Falassarna, Pláž Glyka Nera (Sweet Water), Pláž Matala, Pláž Platanias, Pláž Preveli, Pláž Stalida, Pláž Stavros, Pláž Vai, Pláž Voulisma, Pláž Xerokampos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám