Greece

Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Kolymbia - ostrov Rhodos

Kolymbia

Na východním pobřeží ostrova Rhodos, 25 km jižně od hlavního města, se návštěvníkům otevírá letovisko Kolymbia se stejnojmennou pláží. Pláž Kolymbia (někdy psané také jako Kolympia) je 2 km dlouhá, klidná, organizovaná pláž s pískem a oblázky.

Rhodos, Kolymbia na mapě Google maps

Pláže jsou v Kolymbii dvě, protože pobřeží rozděluje menší, z části skalnatý kopec, který je však dobře přístupný a nabízí krásný výhled po okolí. Pláž severně od tohoto vršku je písčito-kamenitá a jde vlastně o jižní část pláže sousedního letoviska Afandou. Jižní pláž letoviska Kolymbia je velmi oblíbená a turisty vyhledávaná, a to především díky svému jemnému zlatavému písku a průzračnému moři. Zvolna se svažující pláž mají v oblibě rodiny s dětmi.

Kolymbia je hotelový resort, obdobně jako sousední letovisko Faliraki, nabízí tak svým návštěvníkům služby nejrůznějšího druhu i co se týče plážového servisu – velké množství různobarevných lehátek a slunečníků, několik taveren a širokou nabídku vodních sportů a zábavy. Ačkoliv se pláž těší u turistů stále větší oblibě, stále si dokáže zachovat svůj klid. Tato malá přírodní zátoka s křišťálově čistou vodou je proto ideálním místem pro odpočinek a relaxaci.

V blízkém okolí se nachází také jedna z nejslavnějších pláží na ostrově, kterou byste určitě neměli vynechat – pláž Tsambika. Vydáte-li se 6 km severně od pláže Kolymbia, můžete navštívit klášter Paramithia.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolíPláž Afandou, Pláž Stegna, Pláž Traganou, Pláž Tsambika

Nejoblíbenější pláže na ostrově RhodosPláž AfandouPláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay)Pláž Anthony Quinn (Vagies)Pláž FalirakiPláž IxiaPláž Kalithea, Pláž Kolymbia, Pláž LadikouPláž Megali Paralia (Lindos)Pláž PefkiPláž PrasonisiPláž Reni KoskinouPláž TheologosPláž Tsambika

Letoviskaplážepamátky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám