Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Kolymbia - ostrov Rhodos

Kolymbia

Plně turisticky vybavená, písčito-oblázková pláž Kolymbia (někdy psané také jako Kolympia) leží na severo-východním pobřeží řeckého ostrova Rhodos a oblibu si získala i mezi rodinami s dětmi. Její vzdálenost je cca 25 km jižně od hlavního města Rhodos.

Rhodos, Kolymbia na mapě Google maps

Pláž Kolymbia je hlavní pláží stejnojmenného, příjemného a turisticky oblíbeného letoviska Kolymbia. Pláž je téměř 2 km dlouhá, organizovaná a pokrytá převážně oblázky, místy pískem. Svým návštěvníkům nabízí kvalitní plážový servis od velkého množství různobarevných lehátek a slunečníků, sprch a sociálního zařízení, přes několik taveren až po širokou nabídku vodních sportů a zábavy. Ačkoliv se pláž těší u turistů stále větší oblibě, stále si dokáže zachovat svůj klid. Tato malá přírodní zátoka s křišťálově čistou vodou je proto ideálním místem pro odpočinek a relaxaci.

Ve skutečnosti se nám ale může zdát, že jsou tu pláže dvě, protože pobřeží rozděluje menší, z části skalnatý kopec, který je však dobře přístupný a nabízí krásný výhled po okolí.

Pláž severně od tohoto vršku je písčito-kamenitá, někde se v moři vyskytují i celé skalnaté plotny, a jde vlastně o jižní část sousední pláže Afandou.

Jižní pláž letoviska Kolymbia je lemována zdejšími hotely (často vyšší kategorie). Pláž je velmi oblíbená a turisty vyhledávaná, a to především díky průzračnému moři a jemnému zlatavému písku, který se ukrývá pod mořskou hladinou. Samotná pláž je spíše písčito-oblázková a určitě tu oceníte boty do vody. Zvolna se svažující pláž Kolymbia mají v oblibě rodiny s dětmi.

Máte-li rádi ale vyloženě písčité pláže, do kterých se krásně boří vaše nohy, v blízkém okolí se nachází také jedna z nejslavnějších pláží na ostrově, kterou byste určitě neměli vynechat – nádherná písčitá pláž Tsampika. Nahoře na skále nad pláží stojí stejnojmenný klášter Tsambika. Vydáte-li se 6 km severně od pláže Kolymbia, můžete navštívit klášter Paramithia.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Afandou, Pláž Stegna, Pláž Tsambika

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám