Greece

Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Kolymbia - ostrov Rhodos

Kolymbia

Plně turisticky vybavená, písčito-oblázková pláž Kolymbia (někdy psané také jako Kolympia) leží na severo-východním pobřeží řeckého ostrova Rhodos a oblibu si získala i mezi rodinami s dětmi. Její vzdálenost je cca 25 km jižně od hlavního města Rhodos.

Rhodos, Kolymbia na mapě Google maps

Pláž Kolymbia je hlavní pláží stejnojmenného, příjemného a turisticky oblíbeného letoviska Kolymbia. Pláž je téměř 2 km dlouhá, organizovaná a pokrytá převážně oblázky, místy pískem. Svým návštěvníkům nabízí kvalitní plážový servis od velkého množství různobarevných lehátek a slunečníků, sprch a sociálního zařízení, přes několik taveren až po širokou nabídku vodních sportů a zábavy. Ačkoliv se pláž těší u turistů stále větší oblibě, stále si dokáže zachovat svůj klid. Tato malá přírodní zátoka s křišťálově čistou vodou je proto ideálním místem pro odpočinek a relaxaci.

Ve skutečnosti se nám ale může zdát, že jsou tu pláže dvě, protože pobřeží rozděluje menší, z části skalnatý kopec, který je však dobře přístupný a nabízí krásný výhled po okolí.

Pláž severně od tohoto vršku je písčito-kamenitá, někde se v moři vyskytují i celé skalnaté plotny, a jde vlastně o jižní část sousední pláže Afandou.

Jižní pláž letoviska Kolymbia je lemována zdejšími hotely (často vyšší kategorie). Pláž je velmi oblíbená a turisty vyhledávaná, a to především díky průzračnému moři a jemnému zlatavému písku, který se ukrývá pod mořskou hladinou. Samotná pláž je spíše písčito-oblázková a určitě tu oceníte boty do vody. Zvolna se svažující pláž Kolymbia mají v oblibě rodiny s dětmi.

Máte-li rádi ale vyloženě písčité pláže, do kterých se krásně boří vaše nohy, v blízkém okolí se nachází také jedna z nejslavnějších pláží na ostrově, kterou byste určitě neměli vynechat – nádherná písčitá pláž Tsampika. Nahoře na skále nad pláží stojí stejnojmenný klášter Tsambika. Vydáte-li se 6 km severně od pláže Kolymbia, můžete navštívit klášter Paramithia.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Afandou, Pláž Stegna, Pláž Traganou, Pláž Tsambika

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Faliraki, Pláž Ixia, Pláž Kalithea, Pláž Kolymbia, Pláž Ladikou, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Pefki, Pláž Prasonisi, Pláž Reni Koskinou, Pláž Theologos, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám