Greece

Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Kolymbia - ostrov Rhodos

Kolymbia

Na východním pobřeží ostrova Rhodos, 25 km jižně od hlavního města, se návštěvníkům otevírá letovisko Kolymbia se stejnojmennou pláží. Pláž Kolymbia (někdy psané také jako Kolympia) je 2 km dlouhá, klidná, organizovaná pláž s pískem a oblázky.

Rhodos, Kolymbia na mapě Google maps

Pláže jsou v Kolymbii dvě, protože pobřeží rozděluje menší, z části skalnatý kopec, který je však dobře přístupný a nabízí krásný výhled po okolí. Pláž severně od tohoto vršku je písčito-kamenitá a jde vlastně o jižní část pláže sousedního letoviska Afandou. Jižní pláž letoviska Kolymbia je velmi oblíbená a turisty vyhledávaná, a to především díky svému jemnému zlatavému písku a průzračnému moři. Zvolna se svažující pláž mají v oblibě rodiny s dětmi.

Kolymbia je hotelový resort, obdobně jako sousední letovisko Faliraki, nabízí tak svým návštěvníkům služby nejrůznějšího druhu i co se týče plážového servisu – velké množství různobarevných lehátek a slunečníků, několik taveren a širokou nabídku vodních sportů a zábavy. Ačkoliv se pláž těší u turistů stále větší oblibě, stále si dokáže zachovat svůj klid. Tato malá přírodní zátoka s křišťálově čistou vodou je proto ideálním místem pro odpočinek a relaxaci.

V blízkém okolí se nachází také jedna z nejslavnějších pláží na ostrově, kterou byste určitě neměli vynechat – pláž Tsambika. Vydáte-li se 6 km severně od pláže Kolymbia, můžete navštívit klášter Paramithia.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Afandou, Pláž Stegna, Pláž Traganou, Pláž Tsambika

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Faliraki, Pláž Ixia, Pláž Kalithea, Pláž Kolymbia, Pláž Ladikou, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Pefki, Pláž Prasonisi, Pláž Reni Koskinou, Pláž Theologos, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám