Greece

Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Ladikou - ostrov Rhodos

Ladikou

Menší pláž Ladikou (někdy psané také jako Ladiko) se rozprostírá v krásné zátoce na východním pobřeží ostrova, v blízkosti letovisek Afandou a Faliraki, asi 20 km jižně od města Rhodos. Písčitá, organizovaná pláž je vhodná i pro rodiny s dětmi. Pláž Ladiko je velmi oblíbená a vyhledávaná díky překrásnému prostředí a romantické atmosféře, taktéž je oceněna modrou vlajkou. Stinnou stránkou její oblíbenosti však bývá přelidněnost, a to především v hlavní turistické sezoně.

Rhodos, Ladikou na mapě Google maps

Pobřeží pokrývá jemný zlatavý písek, sem tam jsou roztroušeny menší skály. V harmonickém prostředí pláže si můžete nerušeně odpočinout a relaxovat, kolem sebe máte zeleň, na mořských vlnkách se pohupují malé loďky a řecké sluníčko tak krásně hřeje. A když vám z toho všeho vyhládne, občerstvit se můžete v množství tradičních řeckých taveren, které se zde nacházejí. Samozřejmostí je plážový servis – slunečníky, lehátka, sladkovodní sprchy.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Kathara, Pláž Mandomata, Pláž Traganou

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám