Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Ladikou - ostrov Rhodos

Ladikou

Menší, písčitá pláž Ladikou se nachází v krásné zátoce na východním pobřeží ostrova Rhodos, asi 20 km jižně od hlavního města. Ladikou je velmi oblíbená pláž, v hlavní letní sezoně však také neustále přeplněná.

Rhodos, Ladikou na mapě Google maps

Pláž Ladikou (či Ladiko) je menší pláž, která leží cca 2 km jižně od oblíbeného turistického letoviska Faliraki. Povrch pláže pokrývá jemný, zlatavý písek, pokračující dál po mořském dně. V některých místech pláže i moře ale vyčnívají kusy skal, návštěvníci by tak měli být obezřetní.

Pláž je díky okolním skalám chráněna před nepříznivými vlivy počasí, zdejší moře je nádherně čisté a pláž získala i ocenění modré vlajky. Stromy a keře rostoucí na stěnách zátoky zbarvují moře do nevšední nazelenalé barvy.

Ladikou patří mezi organizované pláže, návštěvníkům jsou tu k dispozici lehátka se slunečníky, sprchy i několik tradičních taveren či stánků s občerstvením. Nově se také lehátka rozšířila i po okolních skalách, kde si mohou turisté ve stínu stromů užít více soukromí. Obecně je ale pláž Ladiko velmí oblíbená, v hlavní turistické sezoně tak bývá problém tu nalézt prázdné lehátko.

Hned v sousední zátoce se rozprostírá další překrásná pláž ostrova Rhodos, která nese i jméno slavného amerického herce. Pláž Anthony Quinn se pyšní zejména překrásnou scenérií a průzračně čistou vodou, vyhledávají ji proto zejména milovníci podmořského života.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Kathara, Pláž Mandomata, Pláž Traganou

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám