Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Traganou - ostrov Rhodos

Traganou

Klidná oblázková pláž Traganou leží v severovýchodní části řeckého ostrova Rhodos, cca 20 km jižně od hlavního města. Díky průzračnému moři a okolním jeskyním je místo oblíbené zejména pro potápění a šnorchlování.

Rhodos, Traganou na mapě Google maps

Pláž Traganou je rovná, prostorná a pokrývají ji oblázky různých velikostí, které pokračují dál i po mořském dně. Moře je v této oblasti opravdu nádherně čisté a bohaté na podmořský život. Pláž získala i ocenění modré vlajky EU.

Na severním konci pláže se nachází krásná jeskyně, která je oblíbeným cílem pro milovníky potápění a šnorchlování. Kromě pestrobarevných rybek jsou tu často k vidění i malé chobotnice a zvlášť unikátní podívanou tvoří v mořské vodě sluneční paprsky, které pronikají otvory v jeskyni.

Traganou je zčásti organizovaná pláž, návštěvníkům jsou tu k dispozici lehátka a slunečníky k pronájmu či chutná rybí taverna a stánek s občerstvením. Většina pláže je však ponechána čistě přírodní, a není proto problém si tu nalézt klidné místo.

Pláž Traganou volně navazuje na pláž Afandou, která je dlouhá, písčitá a patří k nejoblíbenějším plážím na ostrově Rhodos. Zhruba 4 km severně leží další turisticky vyhledávaná pláž Faliraki. Pláž Traganou je na rozdíl od nich velmi poklidná, příliš proto nepřekvapí, že sem míří především místní obyvatelé.

Pláž Traganou bývá obvykle přiřazována k turistickému letovisku Afandou. Známé jsou zejména jeskyně Afandou, ke kterým se podnikají různé lodní výlety spojené s koupáním a potápěním.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Afandou, Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Ladikou

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám