Greece

Letoviska ostrova Rhodos

Afandou - ostrov Rhodos

Afandou

Letovisko Afandou leží na severovýchodním pobřeží řeckého rekreačního ráje Rhodos, asi 20 km od hlavního města, mezi středisky Kolymbia a Faliraki. Svůj název dostalo podle vnitrozemské vesničky Afandou, ve které trvale žije kolem 6 tisíc obyvatel. Po Ialyssu je to druhá největší vesnice na ostrově. Říká se, že její původní název pochází od slova „Afandos“, což v překladu znamená "skryté místo“ – místo ukryté za kopcem, kde se schovávali místní obyvatelé před nájezdy pirátů.

Rhodos, Afandou na mapě Google maps

Vesnice Afandou

Vesnice Afandou se nachází cca 1,5 km od pláže, při cestě na pláž ale budete muset překonat poměrně frekventovanou silnici spojující jih a sever ostrova. Procházka z vesnice Afandou na pláž není proto příliš příjemná. Vesnička ale není nudná a liduprázdná – naleznete zde obchody, taverny, bary i noční vyžití. Přímo ve vesnici se také pronajímá velký počet apartmánů a do Afandou zajíždí turistický vláček. Cestovní kanceláře prodávající zájezdy do střediska Afandou se ale většinou zaměřují na hotely a apartmány, které leží přímo u pláže.

Letovisko Afandou - pláže

Pláž Afandou je oblázkovo-písčitá, s volným sestupem do moře a cca 6 km dlouhá, čímž se řadí k nejdelším na ostrově. Pláž lemuje místní, málo frekventovaná komunikace, nachází se zde několik obchůdků a taveren a v severní části pláže si za poplatek můžete pronajmout lehátka a slunečníky. Lehnete-li si na pláž s knihou v ruce, můžete relaxovat v klidu a pohodě, na davy turistů zde rozhodně nenarazíte. Pláž je také oceněna modrou vlajkou. Na pláž Afandou navazuje pláž Traganou. K nejvyhledávanějším plážím v této oblasti patří však kromě Afandou také pláže Ladikou a Anthony Quinn, které jsou oblíbené pro své hezké prostředí. Jejich vzdálenost od pláže Afandou je cca 5 km.

Zajímavosti v Afandou

Důvodem, proč je Afandou navštěvované turisty i z jiných letovisek je především 18ti jamkové golfové hřiště, které je otevřeno po celý rok a je vybaveno veškerým potřebným zázemím. Hřiště bylo navrženo známým anglickým architektem Donaldem Harradinem. Dalším turisticky známým místem, které může oblast Afandou nabídnout, jsou překrásné jeskyně Erimokastro Caves. Vesnice Afandou je také proslavená výrobou kvalitních koberců.

Výše uvedené napovídá, že letovisko Afandou patří k těm menším a klidnějším. Pro turisty, kteří si na své dovolené chtějí hlavně odpočinout a hledají ticho a pohodu, je tak ideální. Afandou lze také doporučit těm, kteří si rádi za zábavou a atrakcemi zajedou, ale touží mít klidné zázemí, kam se mohou po výletech vždy zase vrátit. Auto si ale zajistěte radši předem, na místě těchto služeb není příliš k dispozici.

Užitečné odkazy:
Golfové hřiště: www.afandougolfcourse.com

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Letoviska v blízkém okolí: Faliraki, Kalithies, Kolymbia, Psinthos

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Ialyssos, Ixia, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou (Reni Koskinou), Lardos, Lindos, Rhodos (město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám