Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Kopria - ostrov Rhodos

Kopria

Malá oblázková pláž Kopria leží u západního pobřeží řeckého ostrova Rhodos, cca 45 km jihozápadně od hlavního města.

Rhodos, Kopria na mapě Google maps

Pláž Kopria je krásná malá pláž, kterou pokrývají oblázky různých velikostí a z obou stran ji chrání vysoké skalní výběžky. Moře je v této malinké zátoce většinou klidné a teplé.

Celkově se jedná o velmi příjemnou pláž, která byla donedávna také ještě poměrně neznámá a čistě přírodní. S tím, jak ji kromě místních začali navštěvovat i turisté, tak se na pláži objevilo i základní turistické vybavení v podobě taverny a několika lehátek se slunečníky. Nad tavernou se nachází i místo pro parkování aut.

Pláž Kopria se nachází v klidné oblasti ostrova Rhodos, u jeho západního pobřeží, v blízkosti vesniček Kritinia a Kamiros Skala. Rušná prázdninová střediska jsou odtud přece jen vzdálená, s čímž souvisí i to, že Kopria stále patří mezi klidné a nepřelidněné pláže. Většinou sem zavítají turisté, kteří míří například na blízký hrad Kritinia.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Paleochora

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám