Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Stegna - ostrov Rhodos

Stegna

Klidná, organizovaná písčito-oblázková pláž Stegna leží na východním pobřeží řeckého ostrova Rhodos a oblibu si získala i mezi rodinami s dětmi. Její vzdálenost je cca 30 km jižně od hlavního města Rhodos.

Rhodos, Stegna na mapě Google maps

Pláž Stegna je hlavní pláží stejnojmenného, malého a poklidného prázdninového letoviska Stegna a de facto i centrem zdejšího turistického ruchu. Pláž leží v malebné zátoce poblíž městečka Archangelos a je velmi dobře chráněná okolní skalnatou krajinou. Na délku měří zhruba 1 km a je rozdělena malým přístavem.

Část pláže nalevo od přístavu je trochu divočejší, z moře vyčnívají kameny a díky skalnatým stěnám je ideálním místem pro potápění a šnorchlování. Nachází se tu jednak soukromá pláž pro klienty zdejšího hotelu a pak spousta malých a ve skalách skrytých plážiček, kde si můžete vychutnat klid a soukromí.

Vpravo od přístavu se rozprostírá hlavní část pláže Stegna, jejíž povrch tvoří nádherně jemný písek a směrem k moři spíše směs písku a oblázků. Pláž je vybavena lehátky a slunečníky, sociálním zázemím a využít můžete i místní nabídku adrenalinových sportů nebo si pronajmout motorový člun. Podél pláže se táhne příjemná promenáda plná taveren, stánků s občerstvením i rozmanitých obchůdků.

Pláž Stegna patří mezi klidné pláže a nebývá přelidněná ani v hlavní turistické sezoně. V kombinaci s jemným pískem a křišťálově čistou vodou je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Často jsou tu k vidění i rodiny s menšími dětmi.

Pokud máte rádi písčité pláže a chcete si udělat výlet i na jinou krásnou a přitom blízkou pláž, vydejte se severně podél pobřeží na pláž Tsambika. Tsambika je hodnocena jako jedna z nejkrásnějších pláží na ostrově Rhodos a zdejší písek je opravdu nádherně jemný a zlatavý. Zkuste si například pronajmout člun a obeplout blízké pláže, protože některé jsou přístupné pouze z moře a vy budete mít nevšední zážitek.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Haraki (Charaki), Pláž Kolymbia, Pláž Massari, Pláž Tsambika

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám