Greece

Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Stegna - ostrov Rhodos

Stegna

Klidná, organizovaná písčito-oblázková pláž Stegna leží na východním pobřeží řeckého ostrova Rhodos a oblibu si získala i mezi rodinami s dětmi. Její vzdálenost je cca 30 km jižně od hlavního města Rhodos.

Rhodos, Stegna na mapě Google maps

Pláž Stegna je hlavní pláží stejnojmenného, malého a poklidného prázdninového letoviska Stegna a de facto i centrem zdejšího turistického ruchu. Pláž leží v malebné zátoce poblíž městečka Archangelos a je velmi dobře chráněná okolní skalnatou krajinou. Na délku měří zhruba 1 km a je rozdělena malým přístavem.

Část pláže nalevo od přístavu je trochu divočejší, z moře vyčnívají kameny a díky skalnatým stěnám je ideálním místem pro potápění a šnorchlování. Nachází se tu jednak soukromá pláž pro klienty zdejšího hotelu a pak spousta malých a ve skalách skrytých plážiček, kde si můžete vychutnat klid a soukromí.

Vpravo od přístavu se rozprostírá hlavní část pláže Stegna, jejíž povrch tvoří nádherně jemný písek a směrem k moři spíše směs písku a oblázků. Pláž je vybavena lehátky a slunečníky, sociálním zázemím a využít můžete i místní nabídku adrenalinových sportů nebo si pronajmout motorový člun. Podél pláže se táhne příjemná promenáda plná taveren, stánků s občerstvením i rozmanitých obchůdků.

Pláž Stegna patří mezi klidné pláže a nebývá přelidněná ani v hlavní turistické sezoně. V kombinaci s jemným pískem a křišťálově čistou vodou je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Často jsou tu k vidění i rodiny s menšími dětmi.

Pokud máte rádi písčité pláže a chcete si udělat výlet i na jinou krásnou a přitom blízkou pláž, vydejte se severně podél pobřeží na pláž Tsambika. Tsambika je hodnocena jako jedna z nejkrásnějších pláží na ostrově Rhodos a zdejší písek je opravdu nádherně jemný a zlatavý. Zkuste si například pronajmout člun a obeplout blízké pláže, protože některé jsou přístupné pouze z moře a vy budete mít nevšední zážitek.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Haraki (Charaki), Pláž Kolymbia, Pláž Massari (Masari), Pláž Tsambika

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Faliraki, Pláž Ixia, Pláž Kalithea, Pláž Kolymbia, Pláž Ladikou, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Pefki, Pláž Prasonisi, Pláž Reni Koskinou, Pláž Theologos, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám