Pláže na ostrově Rhodos

Hlavní strana -Rhodos -Pláže -Lothiarika

Pláž Lothiarika - ostrov Rhodos

Lothiarika

Poklidná, organizovaná písčito-oblázková pláž Lothiarika leží na jihovýchodním pobřeží řeckého ostrova Rhodos, cca 51 km jižně od hlavního města.

Rhodos, Lothiarika na mapě Google maps

Pláž Lothiarika je zhruba 1 km dlouhá, písčitá až písčito-oblázková pláž (malé oblázky pokrývají zejména vstup do moře) s křišťálově čistou vodou. Několikrát byla pláž také oceněna modrou vlajkou za čistotu. Lothiarika patří mezi organizované pláže, návštěvníkům jsou tu k dispozici lehátka a slunečníky k pronájmu a také spousta výborných taveren, restaurací i kaváren a barů. Pro zpestření odpočinku na pláži si mohou zájemci také vyzkoušet některý z nabízených vodních sportů nebo se vydat na poznávací plavbu malou loďkou.

Pláž Lothiarika se nachází nedaleko jednoho z nejkrásnějších rhodských starobylých měst – archeologického naleziště Lindos, které si zajistilo i pevné místo na seznamu historických památek UNESCO. Vzdálenost pláže od rušného letoviska Lindos je zhruba 8 km a zdejší oblast je už opravdu o mnoho klidnější, proto občas pláž Lothiarika funguje i jako takové útočiště před přeplněnými lindskými plážemi. Obdobnou pozici mají i další blízké pláže Lardos, Makris Tichos nebo Pefki.

Nejbližší vesničkou pláže Lothiarika je Lardos, která leží zhruba 3 km směrem do vnitrozemí. V těsné blízkosti pláže vyrostla postupně zástavba moderních a spíše menších hotelů, krásných rodinných vilek i apartmánů, které však nádherně zapadají do okolního prostředí. Tato oblast totiž patří k nejvíce environmentálním regionům na ostrově Rhodos a místní organizace se snaží, aby život místních i turistů plynul v co největším souladu se zdejší přírodou. Funguje zde např. i půjčovna jízdních kol a v hlavní letní sezoně se tu konají i různé environmentální akce, které mají za cíl zapojit do ochrany přírody především děti a mladé (soutěže v kreslení, kampaně za čistotu pláže apod.).

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Lardos, Pláž Makris Tichos, Pláž Pefki

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám