Greece

Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Pefki - ostrov Rhodos

Středně velká pláž Pefki (někdy psané také jako Pefkos) leží na malém poloostrově na jihovýchodní straně ostrova u břehů Středozemního moře, asi 55 km od hlavního města Rhodos a jen pár kilometrů od Lindosu. Pláž Pefki je písčitá a její kvalita je oceněna modrou vlajkou.

Rhodos, Pefki na mapě Google maps

Pláž Pefki je dlouhá cca 1 km, nicméně ve srovnání s jinými plážemi docela úzká. Toho, že si nebudete mít kam lehnout, se ale bát nemusíte. Ačkoliv se jedná o organizovanou pláž s nabídkou základních turistických služeb, nebývá kvůli velké vzdálenosti od hlavního města příliš přelidněná. Pláž pokrývá jemný písek a do moře klesá zvolna, je proto vhodná i pro rodiny s dětmi. Nechybí zde plážové vybavení včetně slunečníků a lehátek, taverny nabízející různé čerstvé pochoutky z mořských plodů i potápěčský klub.

Pefki patří ke klidnějším plážovým resortům s menšími hotely nebo jednotlivými pokoji k pronájmu. Pláže v letovisku jsou kvůli hornaté a skalnaté okolní krajině spíše úzké, avšak velmi pěkné a klidné. Někdy i částečně ukryté za hradbou zeleně, což je na druhou stranu i jejich výhodou. Tato místa vyhledávají návštěvníci především pro klid a relaxaci. Většinou jsou písčité až písčito-oblázkové a ke koupání lákají křišťálově čistou vodou. Pláže v letovisku Pefki poskytují hostům tradiční servis – lehátka, slunečníky, taverny i nabídky různých vodních sportů.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolíPláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Glystra, Pláž Katsouni, Pláž Lardos, Pláž Lothiarika, Pláž Makris Tichos, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Vlicha

Nejoblíbenější pláže na ostrově RhodosPláž AfandouPláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay)Pláž Anthony Quinn (Vagies)Pláž FalirakiPláž IxiaPláž KalitheaPláž KolymbiaPláž LadikouPláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Pefki, Pláž PrasonisiPláž Reni KoskinouPláž TheologosPláž Tsambika

Letoviskaplážepamátky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám