Greece

Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Pefki - ostrov Rhodos

Pefki

Středně velká pláž Pefki (někdy psané také jako Pefkos) leží na malém poloostrově na jihovýchodní straně ostrova u břehů Středozemního moře, asi 55 km od hlavního města Rhodos a jen pár kilometrů od Lindosu. Pláž Pefki je písčitá a její kvalita je oceněna modrou vlajkou.

Rhodos, Pefki na mapě Google maps

Pláž Pefki je dlouhá cca 1 km, nicméně ve srovnání s jinými plážemi docela úzká. Toho, že si nebudete mít kam lehnout, se ale bát nemusíte. Ačkoliv se jedná o organizovanou pláž s nabídkou základních turistických služeb, nebývá kvůli velké vzdálenosti od hlavního města příliš přelidněná. Pláž pokrývá jemný písek a do moře klesá zvolna, je proto vhodná i pro rodiny s dětmi. Nechybí zde plážové vybavení včetně slunečníků a lehátek, taverny nabízející různé čerstvé pochoutky z mořských plodů i potápěčský klub.

Pefki patří ke klidnějším plážovým resortům s menšími hotely nebo jednotlivými pokoji k pronájmu. Pláže v letovisku jsou kvůli hornaté a skalnaté okolní krajině spíše úzké, avšak velmi pěkné a klidné. Někdy i částečně ukryté za hradbou zeleně, což je na druhou stranu i jejich výhodou. Tato místa vyhledávají návštěvníci především pro klid a relaxaci. Většinou jsou písčité až písčito-oblázkové a ke koupání lákají křišťálově čistou vodou. Pláže v letovisku Pefki poskytují hostům tradiční servis – lehátka, slunečníky, taverny i nabídky různých vodních sportů.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Glystra, Pláž Katsouni, Pláž Lardos, Pláž Lothiarika, Pláž Makris Tichos, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Vlicha

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Faliraki, Pláž Ixia, Pláž Kalithea, Pláž Kolymbia, Pláž Ladikou, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Pefki, Pláž Prasonisi, Pláž Reni Koskinou, Pláž Theologos, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám