Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Pefki - ostrov Rhodos

Pefki

Poklidná, písčitá pláž Pefki se rozprostírá u jihovýchodního pobřeží řeckého ostrova Rhodos, zhruba 52 km jižně od hlavního města. Pláž je organizovaná a byla také oceněna modrou vlajkou.

Rhodos, Pefki na mapě Google maps

Hlavní pláž Pefki

Pláž Pefki tvoří součást stejnojmenného prázdninového letoviska Pefki, které se nachází na malém poloostrově vybíhajícím do vod Středozemního moře, pouhých 5 km jižně od historicky významného městečka Lindos.

Pefki patří mezi středně dlouhé pláže (asi 700 m), nicméně ve srovnání s jinými plážemi je poměrně úzká. Toho, že si nebudete mít kam lehnout, se ale bát nemusíte. Obdobně jako zbytek letoviska Pefki, působí i samotná pláž velmi uvolněným a poklidným dojmem a přeplněná nebývá ani v hlavní turistické sezoně.

Návštěvníkům pláže jsou tu k dispozici lehátka a slunečníky k pronájmu, několik taveren, včetně těch, které nabízejí úžasné čerstvé pochoutky z mořských plodů, plážové bary i potápěčský klub.

Na kráse pláži Pefki jednoznačně přidává jemný a zlatavý písek, který jí pokrývá. Pobřeží klesá do moře pozvolna, což ocení především rodiny s malými dětmi.

Vedlejší pláže letoviska Pefki

Kromě hlavní pláže Pefki narazíte v letovisku i na další, menší plážičky. Obecně pláže v letovisku jsou kvůli hornaté a skalnaté okolní krajině spíše úzké, avšak velmi pěkné a klidné. Někdy i částečně ukryté za hradbou zeleně, což je na druhou stranu i jejich výhodou. Tato místa vyhledávají návštěvníci především pro klid a relaxaci. Většinou jsou písčité až písčito-oblázkové a ke koupání lákají křišťálově čistou vodou. Pláže v letovisku Pefki poskytují hostům tradiční servis – lehátka, slunečníky, taverny i nabídky různých vodních sportů.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Lardos, Pláž Lothiarika, Pláž Makris Tichos

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám