Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Lardos - ostrov Rhodos

Lardos

Klidná, dobře organizovaná písečná pláž Lardos leží v jihovýchodní části řeckého ostrova Rhodos, cca 50 km jižně od hlavního města.

Rhodos, Lardos na mapě Google maps

Pláž Lardos tvoří součást oblíbeného prázdninového letoviska Lardos, nachází se v Lardském zálivu a také necelých 10 km od jednoho z nejkrásnějších rhodských starobylých měst – archeologického naleziště Lindos, které si zajistilo i pevné místo na seznamu historických památek UNESCO.

Pláž Lardos je zhruba 2 km dlouhá, písčitá až písčito-oblázková pláž (malé oblázky pokrývají zejména vstup do moře) s křišťálově čistou vodou. Návštěvníci mohou využít pohodlí lehátek se slunečníky, komfort plážových sprch a sociálního zařízení i zábavu v podobě nabídky vodních adrenalinových sportů. V blízkém okolí se nachází také několik taveren podávajících chutná řecká jídla.

Pláž Lardos se táhne po jihovýchodním pobřeží ostrova, v blízkosti dalších příjemných rhodských pláží. Vydáme-li se směrem na východ, na pláž Lardos přímo navazuje další organizovaná, písčito-oblázková pláž Lothiarika a po pobřeží lze příjemnou procházkou dojít až k písčité pláži Pefki. Oblíbené turistické letovisko Pefki je od Lardosu vzdáleno asi 4 km. Na opačnou stranu, západně od letoviska Lardos, se nachází malá pláž Katsouni a dále známá pláž Glystra Beach s jemným pískem a křišťálově čistou vodou. Chcete-li ale dojít k pláži Glystra (vzdálena cca 3 km), budete muset jít i část cesty po silnici.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Glystra, Pláž Katsouni, Pláž Lothiarika, Pláž Makris Tichos, Pláž Pefki

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám