Greece

Letoviska ostrova Rhodos

Lardos - ostrov Rhodos

Oblíbené turistické letovisko Lardos, nacházející se v Lardském zálivu na jihovýchodním pobřeží ostrova Rhodos, nese název podle stejnojmenné vnitrozemské vesničky, která je od pobřeží vzdálena asi 2 km. Letovisko leží jen pár kilometrů od Lindosu, jednoho ze tří starověkých měst ostrova, které patří k nejkrásnějším v Řecku. Vzdálenost střediska od hlavního města Rhodos a letiště je už trochu delší, přibližně 60 km.

Rhodos, Lardos na mapě Google maps

Vesnice Lardos

Krásná vesnička Lardos je popisována i v řadě turistických průvodců. Dříve byla místem hlavních kulturních akcí a významných setkání a svoji skvělou atmosféru si udržela dodnes, ve většině turistů zanechá její návštěva silné pocity. Uvítá vás malebné náměstí, v jehož středu stojí stále funkční kašna, ke které si místní chodí pro přírodní pramenitou vodu. Náměstí je lemováno několika kavárnami a tavernami a úzkými uličkami se z něj dostanete do původní zástavby s kamennými cestami a květinami obrostlými domečky.

Ve starší části vesnice stojí kostel Agios Taxiarchas, který zaujme především svojí působivou zvonicí a cypřiši obrostlým vstupem.

Tato oblast je také známá výskytem černé žuly, typickým ostrovním stavebním materiálem, podle kterého dostala vesnička svůj název. A proto... chcete-li navštívit místo, kde na vás dýchne pravá řecká atmosféra, zajeďte si do Lardosu na šálek řecké kávy či místní ouzo.

Letovisko Lardos

Turistická část letoviska se ale nachází více směrem k pobřeží, kde si můžete vybírat z několika hotelů a hotelových komplexů. Přece je však toto letovisko něčím jiné. Leží mezi dvěma kopci, a protože hotely se v této oblasti stavějí pouze nízké, tak aby příliš nenarušovaly zdejší krajinu a nezastiňovaly vzrostlé stromy, celé letovisko působí velmi přirozeným a uklidňujícím dojmem.

Lardos nabízí veškeré služby, které očekáváte od moderní prázdninové destinace – lékařské ordinace, lékárnu, kadeřnictví, směnárny, restaurace, bary, supermarkety, půjčovny automobilů i jízdních kol atd.

Pláž Lardos a její okolí

Na přilehlé pláži, dlouhé asi 2 km, najdete směs písku a oblázků. Krásná pláž se zlatavým pískem a jemnými vlnami je hodnocena jako jedna z nejkrásnějších na ostrově. Samozřejmostí je plážový servis, nabídka vodních sportů i půjčovny nejrůznějších sportovních potřeb.

Směrem na východ se pláž táhne k sousednímu letovisku Pefki (Pefkos). Do Pefki můžete dojít příjemnou procházkou podél pobřeží, od Lardosu je vzdáleno přibližně 4 km. Na opačnou stranu se nachází známá pláž Glystra Beach s jemným pískem a křišťálově čistou vodou.

Pro koho je středisko vhodné?

Letovisko Lardos je vhodné pro všechny generace návštěvníků. Dovolenou si užijete ať už relaxací a odpočinkem na pláži, nebo aktivně podnikáním výletů do blízkého i vzdálenějšího okolí, vyzkoušet si můžete také nějaký plážový sport.

Lardos leží jen kousek od hlavní silnice spojující sever a jih ostrova, je proto dobrým výchozím bodem pro cestování a poznávání veškerých krás, které ostrov Rhodos nabízí. Doporučili bychom vám určitě navštívit blízké město Lindos, světoznámé archeologické naleziště zapsané na seznam UNESCO. Během hlavní turistické sezony funguje dobře také místní autobusová doprava, jejíž linky směřují do hlavního města i do ostatních letovisek na ostrově.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Letoviska v blízkém okolí: Asklipio, Gennadi, Kalathos, Kiotari, Laerma, Lindos, Pefki (Pefkos), Pilonas (Pylona)

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Koskinou (Reni Koskinou), Kolymbia, Kiotari, Kalithea, Ialyssos, Ixia, Lindos, Město Rhodos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám