Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Mandomata - ostrov Rhodos

Mantomata Beach, Effi Beach

Mandomata

Nudistická pláž Mandomata leží na východním pobřeží řeckého ostrova Rhodos, zhruba 15 km jižním směrem od hlavního města Rhodos. Pláž pokrývají malé oblázky a kamínky.

Rhodos, Mandomata na mapě Google maps

Pláž patří k jednomu z turisticky nejoblíbenějších resortů na ostrově Rhodos, k letovisku Faliraki, ale samotná pláž Mandomata je velmi klidná. Pláž je vyhrazena vyznavačům nudismu a v některých průvodcích se můžeme i dočíst, že se jedná o jedinou organizovanou nudistickou pláž na ostrově. Na pláži je návštěvníkům k dispozici velké množství lehátek a slunečníků a využít mohou i stánek s občerstvením.

Pláž je situována v klidné zátoce, z obou stran chráněná skalnatými útesy. Mandomata je převážně oblázková až kamenitá pláž s pozvolným vstupem do moře a krásně čistou vodou. Kvůli ostřejším kamínkům ale doporučujeme boty do vody.

Pohodlnější vstup do moře naleznete v první polovině pláže. Vzdálenější část pláže je zase neoficiálně braná jako „gay zóna“.

Severně odtud se rozprostírá slavná rhodská pláž Faliraki – nádherná, více než 4 km dlouhá, písečná pláž s kvalitním a širokým turistickým zázemím.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolíPláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Faliraki, Pláž Kathara, Pláž Ladikou

Nejoblíbenější pláže na ostrově RhodosPláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviskaplážepamátky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám