Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Kathara - ostrov Rhodos

Kathara

Pěkná písečná pláž Kathara leží v severovýchodní části řeckého ostrova Rhodos, cca 15 km jižně od hlavního města. Pláž se nachází v těsné blízkosti populárního turistického letoviska Faliraki.

Rhodos, Kathara na mapě Google maps

Pláž Kathara je zhruba 300 m dlouhá písčitá pláž, chráněná skalnatou zátokou. Některá místa pláže pokrývá velmi jemný písek, v jiných částech je písek spíše hrubší a s příměsí oblázků. Slovo „Kathara“ znamená v řečtině „čistá“, což platí zejména pro zdejší klidné, azurové moře. Společně s pozvolným vstupem do vody je ideálním místem pro rodiny s dětmi a pro vodní radovánky.

Kathara patří mezi organizované pláže, je vybavena lehátky, slunečníky, sprchami i sociálním zařízením. Návštěvníci pláže se mohou také občerstvit v některé ze zdejších taveren či stánků s občerstvením. Pláž je dobře dostupná.

Pláž Kathara se rozprostírá v zátoce jižně od jednoho z nejvyhledávanějších prázdninových středisek na ostrově Rhodos, střediska Faliraki. Pláž Kathara tak prakticky navazuje na nádhernou a dlouhou písčitou pláž Faliraki, od které je oddělena jen malým přístavem. A ačkoliv jsou letovisko i pláž Faliraki velice živé, pláž Kathara nebývá přeplněna ani v hlavní turistické sezoně a zdejší příjemné prostředí vyhledávají především rodiny s dětmi.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Faliraki, Pláž Ladikou, Pláž Mandomata

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám