Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Theologos - ostrov Rhodos

Theologos

Dlouhá, písčito-oblázková pláž Theologos leží v severozápadní části řeckého ostrova Rhodos, cca 20 km jihozápadně od hlavního města. Pláž je známá především mezi kite-surfaři.

Rhodos, Theologos na mapě Google maps

Pláž Theologos se táhne podél stejnojmenného turistického letoviska Theologos (Tholos) a dosahuje celkové délky zhruba 3 km. Pláž je tak opravdu prostorná a také vzhledem ke klidné povaze letoviska samotného, je i pláž poklidná a méně obsazená.

Pláž Theologos je částečně organizovaná a částečně ponechána čistě přírodní. Jakýmsi ústředním bodem pláže je oblast kolem místní surfařské školy (Surfingbird Kite & Windsurf Center), ve které si zájemci mohu zapůjčit potřebné vybavení na wind-surfing a kite-surfing a mohou tu absolvovat i výcvikový kurz. V blízkosti školy se nachází několik plážových taveren a snack-barů, lehátka a slunečníky a sociální zařízení.

Další organizované části pláže nalezneme poté u jednotlivých hotelů, které poskytují svým klientům vlastní lehátka a slunečníky.

Pláž Theologos pokrývá směs písku a oblázků, přičemž v „odpočinkové zóně“ lehátek a slunečníků převažuje písek, naopak u vstupu do vody a poté ještě několik metrů po mořském dně nalezneme téměř výlučně jen oblázky. Moře je v této oblasti ale nádherně čisté a láká tak nejen k vodním sportům, ale i k plavání. Je však pravda, že pláž Theologos vyhledávají zejména milovníci wind-surfingu a kite-surfingu, protože tu mají ideální podmínky, zejména silný vítr, velké vlny a otevřený prostor na moři. Ve dnech, kdy je moře klidnější, si tu mohou zájemci vyzkoušet i jiné vodní aktivity, jako např. vodní lyže, jízdu na banánu nebo tzv. super sofa.

Díky svojí délce, křišťálově čisté vodě a okolní zeleni vytváří pláž Theologos nádherné a klidné prostředí. Pro rodiny s malými dětmi bychom tuto pláž ale příliš nedoporučovali, a to především kvůli zmiňovaným velkým vlnám a oblázkům při vstupu do moře, ale také kvůli tomu, že mořské dno po pár metrech prudce klesá dolů.

Z pláže je v dálce viditelný komín naftové elektrárny Soroni.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Paradisi (Paradeisi), Pláž Soroni

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám