Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Kalathos - ostrov Rhodos

Kalathos

Dlouhá a rozlehlá písčito-oblázková pláž Kalathos leží ve východní části řeckého ostrova Rhodos, cca 45 km jihozápadně od hlavního města.

Rhodos, Kalathos na mapě Google maps

Pláž Kalathos patří k nejdelším a zároveň nejklidnějším plážím ostrova Rhodos. Táhne se v délce asi 4 km podél stejnojmenného turistického letoviska Kalathos a její délka umožňuje návštěvníkům i v období hlavní letní sezony najít si tichá a prázdná místa.

Nejrušnější část pláže se nachází před zdejším hotelovým komplexem. Turistům jsou tu k dispozici plážové bary a snack bary, sociální zařízení a krásná dřevěná lehátka s bambusovými slunečníky. Směrem k okrajům je poté pláž ponechána spíše přírodní.

Povrch pláže tvoří především směs písku a malých oblázků, přičemž směrem k moři oblázků přibývá. Voda tu září čistotou a moře bývá většinou klidné. Mělké části si oblíbily zejména rodiny s malými dětmi.

Jen asi 4 km směrem na jih se nachází oblíbené rekreační středisko Lindos s příjemnou písčitou pláží Vlicha. Součástí této oblasti jsou také menší, ale o to zajímavější pláže Lindos (Megali Paralia) či Pallas nebo opravdu nádherná zátoka sv. Pavla.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Massari, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Vlicha

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám