Letoviska ostrova Zakynthos

Agalas - ostrov Zakynthos

Agalas

Malá, tradiční vesnice Agalas leží u západního pobřeží řeckého ostrova Zakynthos, cca 18 km jihozápadně od hlavního města Zante. Vesnička se rozkládá v kopcích, obklopená borovicemi a olivovými háji. Nedaleko od ní se nacházejí známé jeskyně Damianos.

Zakynthos, Agalas na mapě Google maps

Malá, horská vesnička Agalas se rozprostírá u západního pobřeží ostrova Zakynthos, na svazích kopců obrácených směrem k Jónskému moři. Divákům tak nabízí úchvatné výhledy na západy slunce a mořské scenérie. Usazena je navíc ve velmi malebném prostředí okolních borovicových lesů a olivových hájů.

Agalas je tradiční vesnice se starými kamennými domy a úzkými uličkami, která si žije svým vlastním poklidným životem. Ve vesnici se nachází kostel Agalas se starou zvonicí a vedle něj stojí malá modrá budova, což je zdejší galerie a muzeum umění, vystavující díla místního umělce.

Západně od vesnice mohou turisté navštívit zajímavý přírodní úkaz, známý jako jeskyně Damianos. Jedná se o dvoupatrovou jeskyni plnou stalaktitů a stalagnitů, která má zároveň i dva velké vchody viditelné už zdálky. Další oblíbenou turistickou zastávkou v oblasti Agalas (zhruba 1,5 km jižním směrem od vesnice) jsou tzv. Androniosovy studny. Dvanáct kamenných studní z 15. století, které jsou všechny postaveny v tradičním benátském stylu a jsou stále funkční.

Vesnička Agalas je poměrně dobře skryta za vysokými kopci a hustými lesy, a turistů sem proto příliš mnoho nezajíždí. Ve vesnici funguje několik taveren a lze tu sehnat i ubytování, turistickým ruchem ale vesnička nežije. Jedná se o velmi klidné místo, vhodné pro pěší procházky po okolí  spojené s prohlídkou místních přírodních zajímavostí.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Letoviska v blízkém okolí: Kiliomenos, Limni Keri, Lithakia

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Zakynthos: Agios Nikolaos, Agios Sostis, Alykes, Argassi, Kalamaki, Laganas, Limni Keri, Město Zakynthos (Chóra), Tsilivi, Vassilikos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám