Greece

Letoviska ostrova Zakynthos

Agios Sostis - ostrov Zakynthos

Agios Sostis

Letovisko Agios Sostis leží na jihu ostrova, cca 3 km od rušného letoviska Laganas a 8 km od hlavního města Zakynthos.

Zakynthos, Agios Sostis na mapě Google maps

Zázemí letoviska a přilehlé pláže

Oblast letoviska Agios Sostis je rovinatá a směrem do vnitrozemí přechází v kopce. Naleznete zde malou oblázkovou pláž, která leží ve venkovské oblasti poseté olivovníky a borovicemi a je plně vybavena. Podél pláže se táhne hlavní promenáda plná barů, restaurací a taveren, můžete zde navštívit i několik obchodů či diskotéku. Ubytovat se lze v jednom z hotelů a apartmánů nebo prázdninových domů.

Přestože je pláž poměrně malá, bývá docela rušná. Přímo naproti pláži se nachází malý ostrůvek stejného názvu Agios Sostis (nicméně místní mu říkají "Cameo" podle místní diskotéky), který vznikl po mohutném zemětřesení v 17. století. Na ostrůvku je malá oblázková pláž a funguje zde restaurace. Dostanete se k němu po dřevěné lávce nebo člunem, který si můžete vypůjčit a zkoumat okolí ostrova.

Pěšky lze dojít na prostornou písečnou pláž Porto Koukla. Na motorovém člunu se můžete vydat i k ostrovu Marathonissi, známému díky želvám karetám obrovským, jež tu kladou svá vejce.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Letoviska v blízkém okolí: Agalas, Kalamaki, Kiliomenos, Laganas, Limni Keri, Macherado

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Zakynthos: Agios Sostis, Alykanas (Alikanás), Argassi, Kalamaki, Laganas, Město Zakynthos (Chóra), Tsilivi, Vassilikos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám