Greece

Letoviska ostrova Zakynthos

Laganas - ostrov Zakynthos

Laganas

Turisticky velmi oblíbené letovisko Laganas leží v jižní části ostrova Zakynthos v zálivu Laganas, cca 10 km jihozápadně od hlavního města.

Zakynthos, Laganas na mapě Google maps

Pro koho je letovisko vhodné

Laganas je jedním z nejznámějších letovisek na ostrově. Oblast vyhledávají především mladí lidé, a to hlavně kvůli rušnému nočnímu životu, ale také kvůli překrásné dlouhé písečné pláži. Původně se jednalo o malou vesnici, dnes je tu mnoho hotelů a apartmánů s vlastními bazény. Z vesnice se tak postupně stalo kosmopolitní letovisko a místo, kde se hojně setkávají nejen turisté, ale i místní obyvatelé ostrova.

Pláž Laganas

Písečná pláž měří zhruba 10 km a je vybavena lehátky a slunečníky. Najdete zde velmi rozmanitou nabídku vodních sportů a jiného sportovního vyžití. Zamířit můžete i do potápěčské školy. Vstup do moře je pozvolný a mělký, a hodí se tudíž i pro děti. Podél pláže se nacházejí restaurace, taverny, bary a diskotéky. Kromě toho můžete využít i mnoho obchodů s potravinami a suvenýry.

Tipy na výlety

Do hlavního města Zakynthos jezdí pravidelná autobusová linka, k pronájmu tu jsou i různé dopravní prostředky. Denně vyrážejí loďky na výlety k okolním ostrovům a letoviskům. Vyhlášený je nedaleký ostrov Marathonisi, díky výskytu mořských želv i tvaru nazývaný "želví ostrov". Od června do září je pláž v Laganas pod speciálním dohledem kvůli líhnutí mláďat mořské želvy Caretta caretta. Část pláže spolu se zátokou Laganas a okolím ostrova Marathonisi náleží do tzv. národního mořského parku.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Letoviska v blízkém okolí: Agios Sostis, Kalamaki, Limni Keri

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Zakynthos: Agios Sostis, Alykanas (Alikanás), Argassi, Kalamaki, Laganas, Město Zakynthos (Chóra), Tsilivi, Vassilikos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám