Letoviska ostrova Zakynthos

Hlavní strana -Zakynthos -Letoviska -Agios Dimitrios

Agios Dimitrios - ostrov Zakynthos

Agios Dimitrios

Menší horská vesnice Agios Dimitrios leží v centrální části řeckého ostrova Zakynthos, cca 10 km západně od hlavního města Zante. Ve vesničce se nachází historický větrný mlýn a kostel sv. Dimitria.

Zakynthos, Agios Dimitrios na mapě Google maps

Agios Dimitrios je velmi poklidná a odlehlá vesnička, která se rozprostírá ve vnitrozemí ostrova Zakynthos. Vesnička nabízí skutečné útočiště pro ty, kteří touží po tichu a objetí přírody, zároveň se však nachází v dobré dojezdové vzdálenosti od rušných přímořských letovisek. Ve vesnici funguje několik obchodů.

Obec byla pojmenována po biskupovi ze sicilské Katánie, který se po kanonizaci stal svatým Dimitriem. Na jeho počest byl ve vesnici ve 14. století postaven kostel sv. Dimitria. Ve vesnici stojí také kaple, která se pyšní jednou zajímavostí - její zvonice je umístěna ve větrném mlýně.

Vesnice Agios Dimitrios bohužel také utrpěla velké škody při jónském zemětřesení v roce 1953.

Hlavní město Zakynthos s krásnými historickými památkami, širokými možnostmi nákupů, pohostinství a zábavy se nachází cca 10 km východním směrem. Ani krásné písečné pláže odtud nejsou daleko. Například dlouhá zlatavá pláž Alykes je vzdálená zhruba 10 minut jízdy autem, taktéž krásná písečná pláž Tsilivi, vhodná i pro vodní sporty, leží zhruba 15 minut jízdy odtud.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Letoviska v blízkém okolí: Gerakari, Kipseli, Tragaki

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Zakynthos: Agios Nikolaos, Agios Sostis, Alykes, Argassi, Kalamaki, Laganas, Limni Keri, Město Zakynthos (Chóra), Tsilivi, Vassilikos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám