Greece

Letoviska ostrova Zakynthos

Limni Keri - ostrov Zakynthos

Limni Keri

Letovisko Limni Keri tvoří stejnojmenná vesnice s pláží a přístavem, ležící v jižní části ostrova Zakynthos, cca 5 km od horské vesnice Keri a cca 18 km od hlavního města.

Zakynthos, Limni Keri na mapě Google maps

Pláž Keri a okolí

Limni znamená v řečtině "jezero", které tu dříve bylo a podle kterého získala ve starověku oblast svoje jméno. Postupem let bohužel kompletně vyschlo.

Odpočinout si ale můžete na oblázkové pláži (najdeme zde i kousek písčité pláže), která spadá do oblasti národního mořského parku a je oceněná modrou vlajkou za ekologii. Moře tu má větší hloubku než například v Laganas a Kalamaki. K dispozici jsou turistům lehátka i potápěčská škola.

Pro koho je letovisko vhodné

V blízkosti se nacházejí apartmány, restaurace a taverny s nabídkou řecké hudby a jídla. Ve vesnici je otevřený i obchod s potravinami a s místními výrobky a suvenýry. Noční život tu není nijak zvlášť divoký, ale taverny často pořádají večery s živou hudbou. Za návštěvu jistě stojí i již zmiňovaná vesnička Keri s úzkými uličkami, příjemnou pláží a majákem. Vesnice jako jedna z mála odolala zemětřesení v roce 1953 bez vetších škod, což bohužel není případ mnohých okolních ostrovů a měst.

Přístav Limni Keri

V přístavu Limni Keri kotví malé čluny, na nichž můžete vyplout na okolní menší pláže a do jeskyní v okolí ostrova (oblíbené jsou pláže Marathia, Mizithres). A přestože je oblast turisticky atraktivní, místní, kterých tu žije asi 150, příliš nezměnili svůj způsob obživy a dál se věnují svým řemeslům, zejména pěstování zeleniny, oliv a chovu domácích zvířat.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Letoviska v blízkém okolí: Agalas, Agios Sostis, Laganas

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Zakynthos: Agios Sostis, Alykanas (Alikanás), Argassi, Kalamaki, Laganas, Město Zakynthos (Chóra), Tsilivi, Vassilikos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám