Letoviska ostrova Zakynthos

Lithakia - ostrov Zakynthos

Lithakia

Tradiční, malebná vesnička Lithakia leží ve vnitrozemí, v jižní části řeckého ostrova Zakynthos. Obec Lithakia se nachází cca 12 km jihozápadně od hlavního města Zante, v blízkosti oblíbeného turistického letoviska Laganas.

Zakynthos, Lithakia na mapě Google maps

Lithakia patří k nejstarším vesnicím na ostrově Zakynthos. Rozkládá se na úpatí nízkých kopců, uprostřed olivových hájů a vinic, cca 3 km od pobřeží zátoky Laganas.

Obec Lithakia se pyšní hned několika významnými historickými a kulturními památkami, přičemž k těm nejznámějším patří kostel Agios Ioannis, postavený v 16. století, a budova rodiny Messalů. Tato budova je typickým příkladem zakynthojského sídla z 19. století. Za britské nadvlády sloužila jako soudní síň, na konci 20. století byla zrestaurována a dnes slouží jako centrum ekologické výchovy. Vesnice byla vážně poškozena během zemětřesení v roce 1953.

Ve vesnici se nachází Lisovna oliv Aristeon, rodinný podnik s velmi dlouhou tradicí a s velmi vysokými výrobními standardy. Součástí lisovny je také muzeum a malý obchůdek s místními produkty.

Ačkoliv Lithakia leží v blízkosti velmi rušných a oblíbených prázdninových středisek Laganas a Agios Sostis, sama dál zůstává velmi poklidným a tradičním místem.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Letoviska v blízkém okolí: Agios Sostis, Laganas, Mouzaki, Porto Koukla

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Zakynthos: Agios Nikolaos, Agios Sostis, Alykes, Argassi, Kalamaki, Laganas, Limni Keri, Město Zakynthos (Chóra), Tsilivi, Vassilikos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám