Letoviska ostrova Zakynthos

Akrotiri - ostrov Zakynthos

Akrotiri

Malé a klidné letovisko Akrotiri se nachází u východního pobřeží řeckého ostrova Zakynthos, cca 3 km severně od hlavního města Zakynthos. Vesnička leží přímo u moře, v příjemném prostředí okolních stromů, keřů a jiné zeleně.

Zakynthos, Akrotiri na mapě Google maps

Turistické středisko Akrotiri

Tradiční vesnička Akrotiri vyrostla v mírném svahu přímo na pobřeží ostrova a nabízí krásné výhledy na Jónské moře, které ostrov Zakynthos omývá. Jednotlivé vilky a apartmány jsou rozesety ve svahu mezi olivovníky a jinou zelení, v provozu je tu také několik taveren a vesnička celkově působí velmi klidným a přívětivým dojmem.

Letovisko Akrotiri se nachází pouhé 3 km od hlavního města Zakynthos a má tak výbornou polohu pro ty, kteří by rádi poznali blíže hlavní město Zante s jeho krásnými památkami, kulturou i zábavou a obchůdky, ale chtějí být ubytováni v klidnější oblasti. Z Akrotiri se do Zante dá dojít celkem snadno i pěšky podél silnice, které vede těsně kolem pobřeží (necelé 2 km).

Pobřeží kolem Akrotiri je hodně skalnaté a nenajdeme tu žádnou upravenou pláž. Pro koupání a odpočinek na pláži můžeme doporučit krásnou a prostornou písčitou pláž Tsilivi s plážovým servisem i možností vodních sportů, která leží cca 3 km od Akrotiri.

Pro koho je letovisko Akrotiri vhodné

Letovisko Akrotiri bychom doporučili těm, kteří dávají přednost ubytování v apartmánech a vilkách, v klidném prostředí zahrad a okolní zeleně, ale zároveň chtějí být v dosahu větších letovisek a organizovaných pláží.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Letoviska v blízkém okolí: Bochali, Město Zakynthos (Chóra), Tsilivi

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Zakynthos: Agios Nikolaos, Agios Sostis, Alykes, Argassi, Kalamaki, Laganas, Limni Keri, Město Zakynthos (Chóra), Tsilivi, Vassilikos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám