Letoviska ostrova Zakynthos

Hlavní strana -Zakynthos -Letoviska -Alykanas (Alikanás)

Alykanas (Alikanás) - ostrov Zakynthos

Alykanas (Alikanás)

Oblíbené přímořské letovisko Alykanas leží na severovýchodním pobřeží řeckého ostrova Zakynthos, cca 16 km severozápadně od hlavního města Zante. Středisko obklopuje velké množství zeleně a přiléhá k němu krásná písečná pláž s menším přístavem.

Zakynthos, Alykanas (Alikanás) na mapě Google maps

Turistické letovisko Alykanas

Letovisko Alykanas (či Alikanas) patří společně se sousedním letoviskem Alykes mezi oblíbená prázdninová střediska ostrova Zakynthos. Letoviska leží zhruba 1 km od sebe a jsou si typově velmi podobná, Alykanas je ale trochu klidnější než letovisko Alykes a je tu méně turistů. Alykanas leží v malebné přírodě plné olivovníků a jiné zeleně, z jedné strany jej omývá krásně čisté Jónské moře a směrem do vnitrozemí vidíme zvedající se kopce.

Obce Alykanas a Alykes získaly svá jména podle solných dolů (řecky zvaných "alykes"), které byly v této oblasti v minulosti vybudovány a které můžeme vidět za městečkem i dnes.

Letovisko Alykanas disponuje velmi dobrým turistickým zázemím, nachází se tu množství taveren, restaurací a barů i rozmanitých obchůdků. V letovisku fungují půjčovny automobilů, lékárny, bankomaty a další doprovodné turistické služby. Z hlediska ubytovacích kapacit je nabídka také široká, návštěvníci mohou vybírat z několika hotelů, ale i penzionů, bungalovů či soukromých apartmánů.

Pláž Alykanas a tipy na výlety

Letovisko Alykanas leží na severovýchodním pobřeží ostrova Zakynthos, u pěkné písečné pláže Alykanas s malým přístavem. Pláž Alykanas patří mezi klidnější pláže, ale je organizovaná a má pozvolný vstup do moře, často tu proto vidíme rodiny s malými dětmi či partnerské páry. V okolí pláže se nachází několik taveren a plážových barů, návštěvníci si mohou pronajmout lehátka a slunečníky a vyzkoušet také některý z nabízených vodních adrenalinových sportů.

Pláž Alykanas leží v malé zátoce Alykes, přičemž z jedné strany je ohraničena přístavem s rybářskými i výletními loďkami a druhý její konec značí ústí zdejší říčky Skourtis do moře. Severním směrem navazuje pláž Alykanas na sousední pláž Alykes a do sousedního letoviska tak lze dojít i po pláži.

Z místního přístavu vyplouvají čluny a malé výletní loďky k tzv. modrým jeskyním nebo k pláži Xigia s léčivými sirnými prameny. Oblíbeným lodním výletem na ostrově Zakynthos je také plavba ke známé pláži Navagio - zátoce s vrakem pašerácké lodi.

Okolí letoviska je vhodné především pro pěší turistiku či cykloturistiku. Alykanas leží v oblasti archeologických nálezů především z doby mykénské a nacházejí se tu menší archeologická naleziště. Doporučujeme si také zapůjčit automobil či jiný dopravní prostředek a prozkoumat krásy ostrova Zakynthos důkladněji, hlavní město Zakynthos je odtud vzdáleno cca 16 km.

Pro koho je středisko Alykanas vhodné

Letovisko Alykanas patří mezi méně rušná prázdninová střediska, ale nabídka služeb včetně ubytování je tu poměrně široká a turisté tohoto komfortu využívají stále více. Velkou výhodou tohoto letoviska je určitě organizovaná písčitá pláž Alykanas s pozvolným vstupem do moře. Velkou část návštěvníků Alykanas tvoří rodiny s menšími dětmi nebo páry.

Středisko Alykanas je vhodné zejména pro milovníky koupání a krásné přírody, kteří si tu příjdou na své. Okolí letoviska je ideální pro pěší turistiku či cyklistiku. Chcete-li ochutnat místní speciality v klasické řecké taverně s živou hudbou, zavíjte při svých toulkých i do původní vesničky Alikanas. Lze si také samozřejmě pronajmout auto nebo motocykl a vydat se i do vzdálenějších míst ostrova.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Letoviska v blízkém okolí: Alykes, Amoudi, Gerakari, Katastari

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Zakynthos: Agios Sostis, Alykanas (Alikanás), Alykes, Argassi, Kalamaki, Laganas, Limni Keri, Město Zakynthos (Chóra), Tsilivi, Vassilikos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám