Greece

Letoviska ostrova Zakynthos

Hlavní strana - Zakynthos - Letoviska - Alykanas (Alikanás)

Alykanas (Alikanás) - ostrov Zakynthos

Alykanas je velmi oblíbené letovisko. Leží na východě ostrova, v zátoce Alykes, cca 16km severozápadně od hlavního města Zakynthos.

Zakynthos, Alykanas (Alikanás) na mapě Google maps

Letovisko Alykanas - pláže a tipy na výlety

Letovisko má zhruba 400 obyvatel a je obydleno už od starověku, můžete zde tak navštívit archeologická naleziště z mykénské doby. Hlavním lákadlem pro turisty jsou pěkné písečné i oblázkové pláže s lehátky a s nabídkou vodních sportů. Nachází se zde také malý přístav s rybářskými a výletními loděmi. Letovisko patří mezi méně rušné, ale nabídka služeb je tu poměrně široká. Vybírat si můžete z několika hotelů, restaurací, taveren a barů.

Letovisko je vhodné pro milovníky přírody, kteří si tu příjdou na své. Okolí je vhodné především pro pěší turistiku či cyklistiku. Lze si i pronajmout auto nebo motocykl a vydat se do vzdálenějších míst. V sezóně vyrážejí výletní lodě a čluny k zátoce s vrakem - pláž Navagio, k modrým jeskyním nebo na pláž Xigia s léčivými sirným prameny.

Nedaleko Alykanas, ve vzdálenosti asi 1 km, leží další letovisko Alykes. Spojují je pláže, které na sebe navazují. Svá jména obě letoviska získala podle blízkých solných dolů.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Letoviska v blízkém okolí: Amoudi, Gyri, Katastari, Tragaki

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Zakynthos: Agios Sostis, Alykanas (Alikanás), Argassi, Kalamaki, Laganas, Město Zakynthos (Chóra), Tsilivi, Vassilikos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám