Letoviska ostrova Zakynthos

Drosia - ostrov Zakynthos

Drosia

Malé a klidné přímořské letovisko Drosia leží u východního pobřeží řeckého ostrova Zakynthos, cca 12 km severozápadně od hlavního města Zakynthos.

Zakynthos, Drosia na mapě Google maps

Turistické letovisko Drosia

Drosia je menší obec u východního pobřeží ostrova Zakynthos, která se nachází v poklidné oblasti mimo rušná turistická střediska ostrova. V okolí se rozprostírají další menší letoviska jako např. Psarou či Amoudi, živější prázdninová letoviska Tsilivi či Alykanas / Alykes leží cca 5 km odtud.

Letovisko Drosia tvoří spíše menší zástavba, u pláže stojí několik pěkných hotelů, ale většinu zdejších ubytovacích kapacit tvoří jednotlivé vilky, studia nebo bungalovy. Zejména v blízkosti pláže funguje několik taveren s nabídkou tradiční řecké kuchyně, často i s pokrmy z čerstvých mořských úlovků. Celkově působí středisko Drosia velmi klidným a příjemným dojmem.

Pláž Drosia

K letovisku přiléhá stejnojmenná pláž Drosia, či spíše pobřeží několika menších plážicek a malých zátok. Pobřeží kolem letoviska je převážně oblázkové až kamenité s průzračně čistým mořem, místy lze objevit i místa s jemným zlatavým pískem. Pláž Drosia je částečně organizovaná, s několika lehátky a slunečníky a výbornými řeckými tavernami. Drosia je poklidná pláž poskytující návštěvníkům více soukromí.

Pro koho je středisko Drosia vhodné

Vzhledem k poklidnému charakteru letoviska i přilehlé pláže bychom pobyt v letovisku Drosia doporučili turistům, kteří si chtějí během své dovolené odpočinout především od hluku a stresu svého každodenního pracovního života. Menší ubytovací kapacity nabízejí dostatek soukromí a ticha k relaxaci, pobřeží zase krásnou podívanou na mořské dálky. Moře u letoviska Drosia je azurově čisté a vhodné i ke šnorchlování.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Letoviska v blízkém okolí: Amoudi, Gerakari, Kipseli, Tragaki

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Zakynthos: Agios Nikolaos, Agios Sostis, Alykes, Argassi, Kalamaki, Laganas, Limni Keri, Město Zakynthos (Chóra), Tsilivi, Vassilikos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám