Letoviska ostrova Zakynthos

Gyri - ostrov Zakynthos

Gyri

Malá vesnička Gyri se nachází ve střední části vnitrozemí řeckého ostrova Zakynthos, cca 20 km západně od hlavního města Zante. Gyri je jednou z nejvýše položených a také nejstarších vesnic na ostrově.

Zakynthos, Gyri na mapě Google maps

Turistické středisko Gyri

Gyri je malá a velmi klidná obec ve vnitrozemí ostrova Zakynthos, ve které žije méně než sto stálých obyvatel. Vesnička Gyri má ale dlouhou tradici, neboť byla založena již v 15. století, a patří tak k nejstarším obcím ostrova Zakynthos.

Ve vesnici Gyri se nachází krásný kostelík, pár taveren a několik obytných domů, které jsou vystavěny okolo hlavní silnice, procházející vesničkou. Obcí Gyri prochází silnice spojující letovisko Agios Leon se známou vesnicí Macherado.

Obec Gyri stojí na okraji turistického ruchu ostrova Zakynthos. Pokud sem zavítáte, můžete se pokochat krásným výhledem. Vesnička Gyri se totiž rozkládá cca 550 metrů nad mořem a na vrchol hory Vrachionas s nadmořskou výškou 758 metrů se lze z vesnice dostat pěšky. V blízkém okolí vesnice se také nachází hned několik zajímavých jeskyní - tzv. Černá jeskyně, Červená jeskyně nebo jeskyně Xagioti (či Hayiotis) s nádhernými skalními útvary.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Letoviska v blízkém okolí: Agios Leontas

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Zakynthos: Agios Nikolaos, Agios Sostis, Alykes, Argassi, Kalamaki, Laganas, Limni Keri, Město Zakynthos (Chóra), Tsilivi, Vassilikos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám