Letoviska ostrova Zakynthos

Gerakari - ostrov Zakynthos

Gerakari

Malé letovisko Gerakari se nachází ve vnitrozemí ostrova Zakynthos, nedaleko od jeho východního pobřeží. Obec Gerakari leží cca 12 km severozápadně od hlavního města Zante.

Zakynthos, Gerakari na mapě Google maps

Turistické letovisko Gerakari (Ano Gerakari)

Ve vnitrozemí ostrova Zakynthos leží nedaleko od sebe tři obce s názvem Gerakari. Nejznámější Ano Gerakari, na které plynule navazuje Meso Gerakari a cca 2 km jižním směrem se nachází obec Kato Gerakari. Řekne-li se letovisko Gerakari, často se má na mysli obec Ano Gerakari a její blízké okolí, v širším slova pojetí se ale může jednat o oblast zahrnující všechny tři vesnice.

Vesnička Ano Gerakari se rozprostírá na kopci ve vnitrozemí ostrova Zakynthos, cca 4 až 5 km od jeho východního pobřeží. Leží v klidné části ostrova mimo hlavní prázdninová střediska, typově je Ano Gerakari podobné sousedním vesnicím Kypseli či Tragaki. Ano Gerakari je velmi klidné letovisko, ve kterém se cestovní ruch rozvíjí spíše jen okrajově. Turisté v obci naleznou pár vilek a apartmánů k pronájmu a několik málo taveren.

Nejbližšími rušnějšími letovisky jsou letovisko Alykanas (cca 6 km), letovisko Tsilivi (cca 9 km) a poté hlavní město Zakynthos, krásné přístavní město s historickými památkami i s možností zábavy (cca 11 km).

V roce 1953 utrpěla vesnice velké škody po jónském zemětřesení. Některé stavby byly poté opraveny, jiné ale zůstaly opuštěny a ve vesnici můžeme vidět i mnohem starší objekty, zejména středověké ruiny. Nad vesnicí stojí také krásný kostel Agios Nikolaos (či Ano Gerakarion). Cesta k němu vede úzkými uličkami do kopce, ale výhled z vršku je nádherný.

Pro koho je středisko Gerakari vhodné

Gerakari je velmi klidné až ospalé letovisko, které může být ideální volbou pro turisty, kteří chtějí svoji dovolenou využít jako únik z každodenního rušného života a stresu a věnovat se především odpočinku v tichu a v okolní malebné přírodě. Pobřeží se nachází v docházkové vzdálenosti od letoviska a pláže v této oblasti jsou klidné a moře křišťálově čisté, k oblíbeným patří např. úzká, písčito-oblázková pláž Drosia či pláž Ammoudi.

Turistická vybavenost letoviska Ano Gerakari je hodně omezená, k dispozici je tu návštěvníkům několik menších ubytovacích kapacit a taveren, ale za většími nákupy, restauracemi a bary doporučujeme dojet např. do blízkého turistického střediska Alykanas nebo do hlavního města Zante.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Letoviska v blízkém okolí: Agios Dimitrios, Amoudi, Drosia, Kipseli, Tragaki

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Zakynthos: Agios Nikolaos, Agios Sostis, Alykes, Argassi, Kalamaki, Laganas, Limni Keri, Město Zakynthos (Chóra), Tsilivi, Vassilikos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám