Letoviska ostrova Zakynthos

Mikro Nisi - ostrov Zakynthos

Mikro Nisi

Malinké přímořské letovisko Mikro Nisi se nachází v severovýchodní části řeckého ostrova Zakynthos, cca 27 km severozápadně od hlavního města Zante. K letovisku náleží i malé přístaviště lodí.

Zakynthos, Mikro Nisi na mapě Google maps

Název vesničky Mikro Nisi znamená v překladu "malý ostrov" a rozprostírá se na malém pevninském mysu vybíhajícím do vod Jónského moře, v severní části ostrova Zakynthos. Mikro Nisi je malinké přímořské středisko s několika domky místních obyvatel, nachází se tu také vilky a studia k pronájmu, supermarket a chutná rybí taverna. To vše příjemně zasazené mezi stromy a keři, které poskytují alespoň trochu stínu.

Moře je kolem skalnatého výběžku s Mikro Nisi průzračně modré a poměrně rychle klesá do hloubky. Seshora z letoviska vedou dolů k pobřeží malé schody, které návštěvníky dovedou ke kotvišti a půjčovně loděk. Pro odpočinek doporučujeme malou oblázkovou pláž Mikro Nisi, odvážnější plavci se baví i skákáním do moře ze skal. U pobřeží funguje také výborná restaurace se servírovanými plody moře i nádherným výhledem na malou zátoku.

Letovisko Mikro Nisi se nachází na severovýchodním pobřeží ostrova Zakynthos, zhruba 5 km jižně od známého přístavního letoviska Agios Nikolaos. Nedaleko od Mikro Nisi (necelý kilometr jižním směrem) leží oblíbená oblázková pláž Makris Gialos.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Letoviska v blízkém okolí: Agios Nikolaos

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Zakynthos: Agios Nikolaos, Agios Sostis, Alykes, Argassi, Kalamaki, Laganas, Limni Keri, Město Zakynthos (Chóra), Tsilivi, Vassilikos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám