Letoviska ostrova Zakynthos

Mouzaki - ostrov Zakynthos

Mouzaki

Velmi stará, tradiční vesnička Mouzaki leží ve vnitrozemí, v jižní části řeckého ostrova Zakynthos. Obec Mouzaki se nachází cca 10 km jihozápadně od hlavního města Zante, v blízkosti oblíbeného turistického letoviska Laganas.

Zakynthos, Mouzaki na mapě Google maps

Obec Mouzaki byla založena v 16. století, a je tak jednou z nejstarších vesnic na ostrově Zakynthos. Rozkládá se uprostřed úrodné rovinaté oblasti s nízkými kopci a rozsáhlými olivovými háji, ve vnitrozemí ostrova, cca 5 km od pobřeží zátoky Laganas. Jedná se o malou a příjemnou vesničku, kterou zdobí tradiční zakynthoský architektonický styl.

V Mouzaki stojí dva staré kostely - kostel Matky Boží z 18. století a kostel Agios Nikolaos z 19. století. Jako velmi významné jsou hodnoceny zejména jejich staré zvony. Kostel Agios Nikolaos byl vážně poškozen během zemětřesení v roce 1953, poté byl ale obnoven v původním stylu. Vesnice Mouzaki a její kostely každoročně ožívají 14. a 15. srpna, kdy se konají slavnosti Nanebevzetí Panny Marie.

Ačkoliv Mouzaki leží v blízkosti přímořského letoviska Laganas, jednoho z nejrušnějších a nejoblíbenějších prázdninových středisek, sama dál zůstává velmi poklidným a tradičním místem. Několik apartmánů a vilek k pronájmu tu ale turisté naleznout mohou.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Letoviska v blízkém okolí: Lithakia, Macherado

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Zakynthos: Agios Nikolaos, Agios Sostis, Alykes, Argassi, Kalamaki, Laganas, Limni Keri, Město Zakynthos (Chóra), Tsilivi, Vassilikos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám