Pláže na ostrově Zakynthos

Hlavní strana -Zakynthos -Pláže -Alykanas (Alikanas)

Pláž Alykanas (Alikanas) - ostrov Zakynthos

Alykanas (Alikanas)

Písečná pláž Alykanas leží v severovýchodní části řeckého ostrova Zakynthos, cca 16 km severozápadně od hlavního města Zante. Pláž Alykanas má velmi dobré turistické zázemí, přitom stále patří mezi klidnější pláže ostrova.

Zakynthos, Alykanas (Alikanas) na mapě Google maps

Dlouhá písečná pláž Alykanas (psáno i jako Alikanas) je známá svojí křišťálově čistou vodou a mělkým vstupem do moře, s oblibou ji proto vyhledávají také rodiny s malými dětmi a starší lidé. Pláž se rozprostírá v mírně zakřivené zátoce Alykes, na jejímž výběžku se nachází malý přístav, ve kterém kotví rybářské čluny i menší výletní loďky. Opačným směrem (na sever) pláž Alikanas plynule navazuje na sousední pláž Alykes. Opticky tyto dvě pláže od sebe odděluje ústí malé říčky Skourtis do moře.

Pláž Alikanas se nachází v těsné blízkosti stejnojmenného prázdninového střediska Alikanas. Turistická vybavenost letoviska i pláže je velmi dobrá, na pláži si mohou návštěvníci pronajmout lehátka a slunečníky, ale je tu zároveň dostatek volného prostoru. Zájemci mohou také využít rozmanité nabídky vodních sportů a zkusit např. windsurfing, kitesurfing, paragliding, jízdu na kajaku či šlapadlech aj. V okolí pláže funguje několik taveren a plážových barů, další taverny, restaurace i ubytovací služby nabízí přilehlé letovisko Alikanas.

Pláž Alikanas je pokračováním známější a rušnější pláže Alykes, do sousedního letoviska Alykes tak lze pohodlně dojít i pěšky podél pobřeží. Z malého přístavu na druhé straně pláže během letní sezony pravidelně odplouvají loďky k nejkrásnějším místům na ostrově Zakynthos, např. ke známým modrým jeskyním či k vyhlášeným plážím ostrova. Alikanas leží v mírně zakřivené zátoce a v dálce je pozorovatelné pobřeží blízkého ostrova Kefalonia.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Alykes (Alikes), Pláž Ammoudi

Nejoblíbenější pláže na ostrově Zakynthos: Pláž Agios Nikolaos (Vassilikos), Pláž Banana, Pláž Gerakas, Pláž Kalamaki, Pláž Laganas, Pláž Limnionas (Porto Limnionas), Pláž Navagio (Pláž Ztroskotání), Pláž Porto Zoro, Pláž Xigia

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám