Pláže na ostrově Zakynthos

Hlavní strana -Zakynthos -Pláže -Alykes (Alikes)

Pláž Alykes (Alikes) - ostrov Zakynthos

Alykes (Alikes)

Dlouhá a prostorná písečná pláž Alykes leží v severovýchodní části řeckého ostrova Zakynthos, cca 18 km severozápadně od hlavního města Zante. Alykes patří mezi nejoblíbenější pláže ostrova Zakynthos s velmi dobrým turistickým zázemím.

Zakynthos, Alykes (Alikes) na mapě Google maps

Pláž Alykes (psáno i jako Alikes) je krásná pláž s jemným zlatavým pískem, křišťálově čistou vodou a pozvolným vstupem do moře. Písečný povrch pokračuje dál i po mořském dně a pláž Alykes s oblibou vyhledávají rodiny s dětmi a starší lidé či neplavci. Alykes bývá pravidelně oceňována tzv. Modrou vlajkou EU, která je plážím udělována za jejich bezpečnost, čistotu pláže i moře a také za jejich dobrou organizaci.

Svým jižním koncem pláž Alykes plynule navazuje na sousední pláž Alikanas a je obtížné určit, kde jedna pláž končí a druhá začíná. Někdy se proto jako hranice mezi oběma plážemi označuje ústí zdejší říčky Skourtis do moře. Pláže jsou si typově velmi podobné, pláž Alykes je trochu rušnější a nachází se tu obvykle více turistů než na pláži Alykanas. 

Pláž Alykes přiléhá ke stejnojmennému prázdninovému středisku Alykes. Turistické zázemí letoviska i pláže je velmi dobré, návštěvníci pláže mohou využít lehátka a slunečníky k pronájmu, sociální zázemí pláže (toalety, sprchy apod.) i pestrou nabídku jídel a nápojů zdejších plážových taveren a barů. Kromě opalování a koupání se v azurovém Jónském moři patří k oblíbeným aktivitám turistů také adrenalinové vodní sporty, které nabízí zdejší sportovní klub. Návštěvníci si mohou vyzkoušet např. windsurfing, kitesurfing, jízdu na banánu nebo si zapůjčit např. šlapadla.

Po pláži lze pěšky dojít na sousední pláž Alykanas a zároveň tak i do přilehlého letoviska Alykanas, kde se nacházejí další restaurace, bary a obchůdky. Z malého přístavu u sousední pláže Alykanas během letní sezony pravidelně odplouvají loďky k nádherným modrým jeskyním, ikonické pláži Navagio s vrakem pašerácké lodě, k nedaleké "sirné" pláži Xigia a dalším vyhlášeným plážím ostrova. Z Alykes je také v dálce pozorovatelné pobřeží blízkého ostrova Kefalonia.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Alykanas (Alikanas), Pláž Ammoudi, Pláž Xigia

Nejoblíbenější pláže na ostrově Zakynthos: Pláž Agios Nikolaos (Vassilikos), Pláž Banana, Pláž Gerakas, Pláž Laganas, Pláž Limnionas (Porto Limnionas), Pláž Navagio (Pláž Ztroskotání), Pláž Porto Zoro, Pláž Tsilivi

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám