Pláže na ostrově Zakynthos

Hlavní strana -Zakynthos -Pláže -Agios Sostis

Pláž Agios Sostis - ostrov Zakynthos

Agios Sostis

Úzká písečná pláž Agios Sostis leží v jižní části řeckého ostrova Zakynthos, v zálivu Laganas. Nachází se cca 12 km jihozápadně od hlavního města Zante. Z pláže vede dřevěný můstek ke stejnojmennému ostrovu Agios Sostis, známému také jako ostrov Cameo.

Zakynthos, Agios Sostis na mapě Google maps

Agios Sostis je malá písečná pláž, která se nachází v západní části rozlehlého zálivu Laganas a přiléhá ke stejnojmennému turistickému letovisku Agios Sostis. Středisko Agios Sostis je příjemné a klidné letovisko, které vyhledávají především páry a rodiny s menšími dětmi. Disponuje kvalitním turistickým zázemím i pěknou okolní přírodou.

Pláž Agios Sostis je písčitá pláž s pozvolným vstupem do moře (u vstupu do moře je velmi mělko, dále se potom dno moře svažuje již rychleji). Je poměrně dlouhá, ale hodně úzká, přičemž v některých místech pláže na ni lze rozestavit například jen jednu řadu lehátek nebo plážových osušek. Pláž Agios Sostis nicméně na svých obou koncích plynuje navazuje na sousední pláže, které jsou prostornější. Východním směrem lze dojít na jednu z nejoblíbenějších zakynthoských pláží, písčitou, prostornou a velmi dobře organizovanou pláž Laganas.

Agios Sostis je organizovaná pláž. Podél pláže se táhne dlouhá promenáda s množství restaurací, taveren, barů i nejrůznějších malých obchůdků. Na některých částech pláže si lze pronajmout slunečníky a lehátka, jiné části pláže jsou naopak ponechány volné.

Součástí pláže je také malý rybářský přístav, ve kterém dnes kotví i výletní loďky. Můžete si tu pronajmout například člun nebo loďku (sami, nebo i s kapitánem) a blíže prozkoumat pobřeží kolem ostrova Zakynthos, které nabízí mnoho zajímavých míst. V zálivu Laganas se nacházejí hned tři malé ostrůvky Marathonisi, Pelouzo a Cameo (Sostis). Mezi oblíbené lodní výlety patří také plavba kolem modrých jeskyní nebo k vraku pašerácké lodi na pláž Navagio.

Ostrov Marathonisi je známý také jako "želví ostrov" a vyhlídkové plavby za želvami Caretta vedou právě kolem něj. Některé pláže ostrova Marathonisi jsou pro veřejnost zcela uzavřeny, na některé je ale vstup turistům povolen. Můžete se tu tak slunit, koupat v moři a při štěstí i pozorovat chráněné želvy. Ostrůvek Pelouzo je však turistům uzavřen zcela, neboť se stal útočištěm chráněných mořských tuleňů Monachus Monachus. Symbolem letoviska a pláže Agios Sostis se však stal ostrov Cameo (Agios Sostis), malý borovicový ostrov, protože se k němu lze dostat i pěšky, a to po dřevěném mostu z pláže Agios Sostis. Jedná se však o přírodní rezervaci a vstup na ostrov je zpoplatněn, na ostrově fungují také dva bary a na skryté straně ostrově se nachází i krásná malá oblázková pláž Cameo.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Cameo, Pláž Laganas, Pláž Porto Koukla

Nejoblíbenější pláže na ostrově Zakynthos: Pláž Agios Nikolaos (Vassilikos), Pláž Banana, Pláž Gerakas, Pláž Laganas, Pláž Limnionas (Porto Limnionas), Pláž Navagio (Pláž Ztroskotání), Pláž Porto Zoro, Pláž Tsilivi

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám