Pláže na ostrově Zakynthos

Pláž Spanzia - ostrov Zakynthos

Spianza, Spiantza

Spanzia

Větší písčito-oblázková pláž Spanzia leží v jihovýchodní části řeckého ostrova Zakynthos, v blízkosti známého turistického střediska Vassilikos. Spanzia se nachází cca 13 km jihovýchodně od hlavního města Zante.

Zakynthos, Spanzia na mapě Google maps

Pláž Spanzia, nebo také Spianza či Spiantza pláž, leží na jihovýchodním pobřeží ostrova Zakynthos, v oblasti Ano Vassilikos, která tvoří součást oblíbeného turistického letoviska Vassilikos. Pláž Spanzia je jednou z největších pláží na ostrově Zakynthos.

Pláž pokrývá směs jemného písku s drobnými oblázky a omývá ji křišťálově čisté a klidné moře. Obdobně jako ostatní pláže v okolí je pláž Spiantza obklopena svěží a hustou zelení.

Pláž Spanzia je dobře organizovaná, vedle nezbytných lehátek, slunečníků a toalet nalezneme podél pláže několik plážových barů a kaváren. Funguje tu i centrum vodních sportů, které nabízí různé sportovní aktivity pro návštěvníky všech věkových kategorií. Na pláži je také vyhrazeno místo pro plážový volejbal.

Díky její rozloze je na pláži Spanzia dostatek prostoru pro různé plážové aktivity, turisté si tu mohou užít odpočinek s knihou v ruce a s koupáním v klidném moři, ale také se pobavit a zkusit si některou ze sportovních aktivit. K pláži lze pohodlně dojet také autem - z hlavní silnice mezi letovisky Argassi a Vassilikos vede odbočka dolů k pláži Spiantza, parkovacích míst je tu dostatek.

V oblasti kolem letoviska Vassilikos se nachází hned několik krásných pláží. Na severu sousedí pláž Spianza s malebnými písečnými plážemi Porto Zoro a Porto Kaminia, které se hodí ideálně k odpočinku a díky pozvolnému vstupu do moře a písčitému dnu také pro rodiny s dětmi. Vydáte-li se naopak jižním směrem, můžete navštívit např. jednu z nejdelších pláží na ostrově, krásnou písečnou Banana Beach nebo malou a také velmi pěknou písečnou pláž Plaka.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Agios Nikolaos (Vassilikos), Pláž Banana, Pláž Plaka, Pláž Porto Kaminia, Pláž Porto Zoro

Nejoblíbenější pláže na ostrově Zakynthos: Pláž Agios Nikolaos (Vassilikos), Pláž Banana, Pláž Gerakas, Pláž Laganas, Pláž Limnionas (Porto Limnionas), Pláž Navagio (Pláž Ztroskotání), Pláž Porto Zoro, Pláž Tsilivi

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám