Pláže na ostrově Zakynthos

Pláž Bouka - ostrov Zakynthos

Bouka

Malá písečná pláž Bouka leží na východním pobřeží řeckého ostrova Zakynthos, v blízkosti oblíbeného turistického letoviska Tsilivi. Je organizovaná a poklidná. Pláž Bouka se nachází cca 7 km severozápadně od hlavního města Zante.

Zakynthos, Bouka na mapě Google maps

Pláž Bouka (někdy psané také jako Mbouka či Boukas) leží v menší poklidné zátoce na východním pobřeží ostrova a přiléhá k velmi oblíbenému prázdninovému letovisku Tsilivi (resp. Planos). Na rozdíl od hlavní pláže střediska - dlouhé, rušné a dobře organizované pláže Tsilivi, je pláž Bouka naopak malá pláž a velmi poklidná. Pláže Tsilivi a Bouka od sebe odděluje malý kopec.

Pláž pokrývá jemný písek (na některých místech s příměsí oblázků), který se pozvolna svažuje do moře. Při vstupu do moře je třeba dát pozor na občasné vyčnívající kameny a skalnaté části. Moře je v této oblasti průzračně modré a pláž získala i ocenění tzv. modré vlajky EU za svoji čistotu a vybavenost.

Bouka patří mezi organizované pláže, návštěvníci si tu mohou pronajmout lehátka a slunečníky a v blízkosti pláže funguje i několik příjemných plážových barů, taveren a stánků s občerstvením. Pláž je na některých místech opravdu úzká a zapůjčení lehátek se tu proto jeví jako nutnost. Když ale trochu popojdete od centrální části pláže, lze si i rozložit ručníky na písek. Na severním konci pláže se nachází malý přístav pro rybářské lodě.

Pláž Bouka nebývá přeplněná a návštěvníci oceňují především její čistotu a klid. Vodní sporty se tu neprovozují. S oblibou proto pláž vyhledávají i rodiny s malými dětmi, kterým vyhovuje i velmi pozvolný vstup do moře a prohřátá voda v zátoce.

Další turistické služby včetně ubytovacích kapacit jsou dostupné v přilehlém prázdninovém letovisku Tsilivi. Nedaleko se nachází také Tsilivi Waterpark se spoustou vodních adrenalinových atrakcí.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Gaidaros, Pláž Planos, Pláž Tsilivi

Nejoblíbenější pláže na ostrově Zakynthos: Pláž Agios Nikolaos (Vassilikos), Pláž Banana, Pláž Gerakas, Pláž Laganas, Pláž Limnionas (Porto Limnionas), Pláž Navagio (Pláž Ztroskotání), Pláž Porto Zoro, Pláž Tsilivi

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám