Pláže na ostrově Zakynthos

Pláž Bouka - ostrov Zakynthos

Bouka

Malá písečná pláž Bouka leží na východním pobřeží řeckého ostrova Zakynthos, cca 7 km severozápadně od hlavního města.

Zakynthos, Bouka na mapě Google maps

Pláž Bouka (někdy psané také jako Boukas) tvoří součást velmi oblíbeného prázdninového letoviska Tsilivi. Na rozdíl od hlavní pláže střediska - dlouhé, rušné a dobře organizované pláže Tsilivi, je pláž Bouka naopak malá pláž a velmi poklidná. Pokrývá ji jemný písek, který se pozvolna svažuje do moře, a oblibu si tak získala i mezi rodinami s menšími dětmi. Moře je v této oblasti křišťálově čisté a pláž získala i ocenění tzv. modré vlajky za čistotu.

Bouka je částečně organizovaná, návštěvníci si tu mohou pronajmout lehátka a slunečníky a v blízkosti pláže funguje i několik taveren a stánků s občerstvením. Vypůjčit si lehátka je však v tomto případě téměř nutnost, protože pláž je opravdu maličká a prakticky tu není žádný volný prostor. Nebývá ale přeplněná a návštěvníci oceňují především její čistotu a klid.

Další turistické služby jsou dostupné v přilehlém letovisku Tsilivi. Nedaleko se nachází také Tsilivi Waterpark se spoustou vodních adrenalinových atrakcí.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Pláže v blízkém okolíPláž Amboula, Pláž Drosia, Pláž Planos, Pláž Tsilivi

Nejoblíbenější pláže na ostrově Zakynthos: Pláž Agios Nikolaos (Vassilikos), Pláž Alykanas (Alikanas), Pláž Argassi, Pláž Banana, Pláž Kalamaki, Pláž Laganas, Pláž Marathonisi, Pláž Navagio (Pláž Ztroskotání), Pláž Tsilivi, Pláž Xigia

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám