Pláže na ostrově Zakynthos

Pláž Gaidaros - ostrov Zakynthos

Gaidaros

Malá písečná pláž Gaidaros leží ve východní části řeckého ostrova Zakynthos, cca 8 km severozápadně od hlavního města Zante. Pláž Gaidaros vyhledávají spíše místní obyvatelé, mezi turisty není tolik známá.

Zakynthos, Gaidaros na mapě Google maps

Pláž Gaidaros je menší a klidná pláž, která je oblíbená zejména mezi místními obyvateli ostrova. Slovo "Gaidaros" znamená v řečtině "osel", neboť dříve se tu osli vyskytovali v hojných počtech. Někdy se proto pláži říká také "Oslí pláž".

Gaidaros je převážně písčitá pláž, místy spíše písčito-oblázková s pozvolným vstupem do moře a křišťálově čistou vodou. Pláž je vybavena lehátky a slunečníky, návštěvníci mohou využít také hřiště na plážový volejbal. Příjemný stín poskytují i keře a stromy v blízkosti pláže. Mělká voda a klid ve stínu sem lákají i rodiny s malými dětmi.

Nad pláží se nachází stejnojmenná taverna Gaidaros, jejíž služby jsou ze strany zákazníků hodnoceny velmi kladně. Můžete si tu dopřát vychlazené pivo a limonádu, malou svačinku v podobě nějaké místní řecké speciality a přitom poslouchat šumění moře a pozorovat loďky v blízkém malém přístavu.

Pláž Gaidaros leží v menší zátoce společně s několika dalšími plážičkami, nedaleko od ní se nachází např. malá, klidná a příjemná pláž Bouka. Polohou patří pláž Gaidaros k blízkému prázdninovému letovisku Tsilivi (Planos), které je turisticky velmi oblíbené, rušné a disponuje výborným zázemím. Pláž Gaidaros tak může posloužit jako poklidná a nepřeplněná varianta k největším místním plážím Tsilivi a Planos. Tyto rušné pláže jsou od zátoky s menšími plážemi vč. pláže Gaidaros odděleny malým kopcem.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Pláže v blízkém okolíPláž Amboula, Pláž Bouka, Pláž Planos, Pláž Tsilivi

Nejoblíbenější pláže na ostrově Zakynthos: Pláž Agios Nikolaos (Vassilikos), Pláž Banana, Pláž Gerakas, Pláž Laganas, Pláž Limnionas (Porto Limnionas), Pláž Navagio (Pláž Ztroskotání), Pláž Porto Zoro, Pláž Tsilivi

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám