Pláže na ostrově Zakynthos

Hlavní strana -Zakynthos -Pláže -Porto Koukla

Pláž Porto Koukla - ostrov Zakynthos

Porto Koukla

Úzká písčito-oblázková pláž Porto Koukla leží v jižní části řeckého ostrova Zakynthos, v zálivu Laganas. Nachází se cca 13 km jihozápadně od hlavního města Zante.

Zakynthos, Porto Koukla na mapě Google maps

Porto Koukla je malá, povětšinou písčito-oblázková pláž, která se nachází v západní části rozlehlého zálivu Laganas a přiléhá ke stejnojmennému turistickému letovisku Porto Koukla. Středisko Porto Koukla je příjemné a klidné letovisko, které je zasazeno do okolní zeleně. Míří sem především páry i rodiny s menšími dětmi.

Pláž Porto Koukla je úzká a klidná, obklopená keři a jinou vegetací. Její povrch tvoří písek a oblázky s tím, že můžeme nalézt místa pláže čistě písčitá, písčito-oblázková i části pobřeží, kde převažují velké oblázky. Písek je v těchto místech zálivu spíše našedlé barvy, ale je krásně jemný a díky pozvolnému vstupu do moře vyhledávají pláž Porto Koukla i rodiny s dětmi. Moře je průzračné a teplé.

Pláž je organizovaná, k dispozici jsou tu turistům lehátka se slunečníky i sprchy a toalety. Podél pláže funguje také několik barů a taveren, v jejichž nabídce často naleznete i pokrmy z darů moře.

Na východě pláž Porto Koukla plynule navazuje na sousední pláž Agios Sostis (vzdálena cca 1 km), která je také užší a pokrývá jí krásně jemný písek zlatavé barvy. U Agios Sostis funguje rybářský přístav, kde kotví také výletní loďky a čluny, které si lze zapůjčit a vydat se na plavbu kolem ostrova Zakynthos. V zálivu Laganas jsou známé hned tři malé ostrůvky. Z pláže Porto Koukla je dobře pozorovatelný ostrov Marathonisi, tzv. želví ostrov, ke kterému připlouvají chráněné želvy Caretta Caretta, aby tu do písku kladly svá vajíčka. Ve východní části zálivu se nachází ostrov Pelouzo, který si naopak jako své útočiště vybrali ohrožení tuleni středomořští Monachus Monachus. A jen kousek od pláže ční z moře malý ostrůvek Cameo, ke kterému lze buď doplout také na člunu (na odvrácené straně ostrůvku je malá oblázková pláž Cameo), nebo se na něj dostanete dokonce i suchou nohou, protože z vedlejší pláže Agios Sostis k ostrovu vede malý dřevěný most. Vydáte-li se k severu ostrova Zakynthos, k oblíbeným lodním výletům patří jednoznačně tzv. modré jeskyně a "pašerácká" zátoka Navagio.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Agios Sostis, Pláž Cameo, Pláž Laganas

Nejoblíbenější pláže na ostrově Zakynthos: Pláž Agios Nikolaos (Vassilikos), Pláž Banana, Pláž Gerakas, Pláž Laganas, Pláž Limnionas (Porto Limnionas), Pláž Navagio (Pláž Ztroskotání), Pláž Porto Zoro, Pláž Tsilivi

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám