Pláže na ostrově Zakynthos

Pláž Porto Vromi - ostrov Zakynthos

Porto Vromi

Oblázková pláž Porto Vromi se nachází v severozápadní části řeckého ostrova Zakynthos, cca 37 km severozápadně od hlavního města ostrova.

Zakynthos, Porto Vromi na mapě Google maps

Pláž Porto Vromi je odlehlá, úzká pláž v malém zálivu, která není přiliš navštěvovaná a postižená turistickým ruchem. O to víc si uchovává svoji původní atmosféru. Obklopuje ji rozmanitá zeleň a skalnatá krajina, plážový servis zde ale nehledejte. Jen bar za pláží hraje řeckou hudbu někdy hlasitěji, což poněkud ruší zdejší klid. Součástí pláže je malý přístav, odkud jezdí lodní taxi ke známé pláži Navagio (pláž Ztroskotání) nebo k modrým jeskyním.

Oblast Porto Vromi je vzdálená od rušnějších letovisek a nedisponuje hotely ani apartmány. V blízkosti leží vesničky Maries a Exo Chora, obě jsou to tradiční příjemné vesničky. Maries s výrazným světle modrým kostelem a několika tavernami. Exo Chora má také krásný kostel a velký strom v centru vesničky poskytující příjemný stín.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Navagio (Pláž Ztroskotání), Pláž Porto Stenitis

Nejoblíbenější pláže na ostrově Zakynthos: Pláž Agios Nikolaos (Vassilikos), Pláž Alykanas (Alikanas), Pláž Argassi, Pláž Banana, Pláž Kalamaki, Pláž Laganas, Pláž Marathonisi, Pláž Navagio (Pláž Ztroskotání), Pláž Tsilivi, Pláž Xigia

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám