Pláže na ostrově Zakynthos

Pláž Porto Vromi - ostrov Zakynthos

Porto Vromi

Dlouhý a úzký záliv Porto Vromi s dvěma malými plážemi se nachází v severozápadní části řeckého ostrova Zakynthos, cca 33 km severozápadně od hlavního města Zante. V zálivu pravidelně kotví výletní loďky, se kterými lze vyrazit po nejznámějších památkách a zajímavostech ostrova Zakynthos, dostupných z moře.

Zakynthos, Porto Vromi na mapě Google maps

Pláže v Porto Vromi jsou ve skutečnosti dvě, stejně jako dvě přístupové cesty, které k zálivu vedou z blízkých horských vesniček. K zálivu se lze dostat buď z vesničky Anafonitria (cca 6 km) nebo z vesnice Maries (cca 7 km). Tyto silnice jsou ale od sebe oddělené, a i když lze z jedné dohlédnout dole u pobřeží na druhou, nelze mezi nimi přejíždět nebo přecházet, neboť je dělí skalnatý kopec. Přístupové cesty k plážím jsou dlouhé s prudkým klesáním dolů k pobřeží.

Obě pláže jsou malinké, pokryté hrubým bílým pískem a oblázky. Pláž Porto Vromi patří mezi odlehlé části ostrova Zakynthos, ležící mimo hlavní prázdninová střediska, a proto není tolik zasažená turistickým ruchem. O to víc si uchovává svoji původní atmosféru. Obklopuje ji rozmanitá zeleň a skalnatá krajina, které společně s azurovou barvou moře v zátoce vytvářejí nádhernou podívanou.

Pláž Porto Vromi je bez plážového servisu. V části, na kterou se dostanete z vesničky Maries, funguje parkoviště a malý plážový bar. Z obou částí zátoky však lze vyrazit na lodní výlet, neboť Porto Vromi je oblíbenou zastávkou a kotvištěm menších výletních lodí a lodních taxi. Ty odtud pravidelně vyplouvají k nejoblíbenějším turistickým cílům, ke kterým v první řadě patří pláž Navagio (neboli také pláž Ztroskotání) nebo k modrým jeskyním.

Jižním směrem, jen kousek od Porto Vromi, leží podobně skrytá zátoka s pláží Porto Steniti, která je ideální pro potápění.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Porto Stenitis

Nejoblíbenější pláže na ostrově Zakynthos: Pláž Agios Nikolaos (Vassilikos), Pláž Banana, Pláž Gerakas, Pláž Laganas, Pláž Limnionas (Porto Limnionas), Pláž Navagio (Pláž Ztroskotání), Pláž Porto Zoro, Pláž Tsilivi

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám