Letoviska ostrova Zakynthos

Maries - ostrov Zakynthos

Maries

Horská vesnice Maries leží v severozápadní části vnitrozemí řeckého ostrova Zakynthos, cca 26 km severozápadně od hlavního města Zante. Maries je malebná vesnička s kostelem svaté Marie Magdalény a s krásným výhledem na Jónské moře.

Zakynthos, Maries na mapě Google maps

Turistické středisko Maries

Vesnice Maries se nachází na vrcholu zeleného kopce, s nádherným výhledem na Jónské moře i západ slunce. Klidnou horskou vesničku tvoří náměstí, krásný kostel z 15. století a tradiční kamenné domky a úzké uličky. Obyvatelé Maries, kterých zde žije asi 400, se živí převážně zemědělstvím a farmařením. Funguje tu ale také několik obchůdků, kde lze zakoupit místní produkty, taveren s nabídkou typicky řeckých pokrmů a k ubytování v obci slouží především soukromé apartmány a pokoje k pronájmu.

Legenda vypráví, že malou vesničku navštívily Marie Magdaléna i Marie Klopaská, a právě odtud pochází její název Maries. Loď Marie Magdalény kolem roku 34 n. l. zakotvila v Porto Vromi, aby šířila evangelium Ježíše Krista. Na jedné ze skal na pobřeží je zobrazen otisk nohy, o němž se věří, že patří Marii Magdaléně. Svaté Marii Magdaléně byl v obci zasvěcen trojlodní kostel z 15. století a na její počest se zde v létě konají slavnosti.

Z letoviska Maries se lze snadno dostat do zátoky a k pláži Porto Vromi (cca 7 km) a připojit se k výletu lodí mířících k pláži Navagio s vrakem lodi a k modrým jeskyním, velmi oblíbeným turistickým cílům ostrova Zakynthos. Pláž a celá zátoka Porto Vromi (někdy označovaná také jako pláž Maries) je také velmi krásnou zastávkou při lodních výletech. Lodě sem vplouvají a zájemci se mohou vykoupat u zdejší pěkné oblázkové pláže. Pro milovníky potápění můžeme doporučit nedaleký záliv s pláží Porto Stenitis (cca 6 km).

Pro koho je středisko Maries vhodné

Malé letovisko Maries se nachází ukryté v horách v severozápadní části ostrova Zakynthos, na cestě mezi menšími letovisky Exo Chora a Anafonitria. Od hlavního města Zante je vzdálené zhruba 26 km a leží mimo oblast hlavních turistických center ostrova. Pobyt v horské vesničce Maries můžeme doporučit turistům, kteří chtějí poznat tradiční způsob života řeckých obyvatel a jejich náklonnost a otevřenost, tradiční řecké pokrmy i krásnou zakynthoskou přírodu.

Západní pobřeží ostrova je převážně skalnaté a vytváří velmi zajímavé skalní útvary, vesnice leží nedaleko od zálivu a oblázkové pláže Porto Vromi či zálivu a kamenité pláže Porto Stenitis. Jedná se o velmi klidnou oblast ostrova, z vesnice Maries i z blízkých pláží lze pozorovat krásný západ slunce.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Letoviska v blízkém okolí: Anafonitria, Exo Chora

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Zakynthos: Agios Nikolaos, Agios Sostis, Alykes, Argassi, Kalamaki, Laganas, Limni Keri, Město Zakynthos (Chóra), Tsilivi, Vassilikos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám