Pláže na ostrově Zakynthos

Hlavní strana -Zakynthos -Pláže -Porto Kaminia

Pláž Porto Kaminia - ostrov Zakynthos

Porto Kaminia

Malá písečná pláž Porto Kaminia leží v jihovýchodní části řeckého ostrova Zakynthos, v blízkosti turistického letoviska Xirokastello. Nachází se cca 9 km jihovýchodně od hlavního města Zante.

Zakynthos, Porto Kaminia na mapě Google maps

Pláž Porto Kaminia leží na jihovýchodním pobřeží ostrova Zakynthos, mezi dvěma většími turistickými letovisky Argassi a Vassilikos. Porto Kaminia je malá a velmi příjemná pláž, kterou pokrývá jemný písek. Pláž je spíše úzká, ale velmi klidná a nepůsobí přeplněným dojmem ani v hlavní turistické sezoně. Okolní zeleň poskytuje návštěvníkům žádaný stín a pozvolný vstup do moře sem láká také rodiny s dětmi a neplavce.

Pláž Porto Kaminia přiléhá k menšímu turistickému středisku Xirokastello, jehož ubytovací kapacity zahrnují spíše hotely střední třídy a apartmány. V bližším okolí pláže funguje pouze několik barů a taveren, které jsou však hodnoceny velice kladně. Jedna oblíbená taverna má židličky a stoly přímo na pláži. Bonusem pláže Porto Kaminia jsou také lehátka a slunečníky zdarma.

Porto Kaminia patří mezi klidné pláže, neprovozují se tu žádné vodní sporty.

Na severním konci pláž Porto Kaminia sousedí s oblíbenou a velmi dobře organizovanou pláží Argassi, kde si mohou návštěvníci vyzkoušet i různé vodní sporty a další zábavné aktivity. Na jihu poté na pláž Porto Kaminia navazují další menší pláže, např. pláž Porto Zoro a pláž Spanzia.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Porto Zoro, Pláž Spanzia

Nejoblíbenější pláže na ostrově Zakynthos: Pláž Agios Nikolaos (Vassilikos), Pláž Banana, Pláž Gerakas, Pláž Kalamaki, Pláž Laganas, Pláž Limnionas (Porto Limnionas), Pláž Navagio (Pláž Ztroskotání), Pláž Porto Zoro, Pláž Xigia

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám