Výlety na ostrově Zakynthos

Hlavní strana -Zakynthos -Výlety -Ostrov Cameo

Ostrov Cameo - ostrov Zakynthos

Ostrov Agios Sostis

Ostrov Cameo

Malý ostrůvek Cameo leží v jižní části řeckého ostrova Zakynthos, v turisticky oblíbené zátoce Laganas. Známý je především jako "párty ostrov", na který se díky úzkému dřevěnému mostu dostanete suchou nohou.

Zakynthos, Ostrov Cameo na mapě Google maps

Zátoka Laganas je oblíbenou prázdninovou destinací ostrova Zakynthos, leží tu nejvyhledávanější turistická letoviska Laganas, Kalamaki a Agios Sostis a také tři malé ostrůvky Pelouzo, Marathonisi a Cameo (Agios Sostis).

Ostrůvek Cameo se nachází nejblíže k zakynthoské pevnině, hned naproti pláži Agios Sostis a zdejšímu přístavu Port Sostis. Krásné fotografie ikonického ostrůvku Cameo zdobí snad každý propagační materiál o Zante, včetně nabídek svatebních agentur specializujících se na řecké svatební obřady. S pevninou je totiž ostrov spojen malým dřevěným mostem, který mu dodává na jedinečnosti. V noci jsou navíc ostrov i most nádherně osvětleny.

Ne vždy to byl ale ostrov. V roce 1633 se totiž během silného zemětřesení tato část pobřeží oddělila od zbytku, a vznikl tak samostatný ostrůvek. Ostrov dostal jméno Agios Sostis podle malého kostelíka, který na něm stojí. Místní ale neřeknou ostrovu jinak než Cameo Island, a to podle tamního baru.

Samotný ostrůvek ale nic zvláštního neukrývá, spíše je to takový "party island" pro mladší návštěvníky. Nacházejí se tu dva bary, kde se můžete osvěžit chutnými letními drinky - jeden na vrcholku ostrova, ze kterého je nádherný výhled do okolí, a druhý dole u malé pláže s výhledem na "želví ostrov" Marathonisi. Tato malá plážička Cameo leží na druhé straně ostrova, ze zátoky tak není vidět a právě toto místo si s oblibou vybírají snoubenci pro svůj velký svatební den. Vlají tu bílé závoje a na malém mole vybíhajícím do moře vznikají nádherné svatební fotografie.

Ostrůvek Cameo je v soukromém vlastnictví, ale pro veřejnost bývá přístupný. V turistické sezoně 2018 se na ostrov vybíralo vstupné 5 Eur a v jeho ceně byl drink v jednom ze dvou malých barů. Pokud se tu ale koná svatba, je spodní část ostrůvku uzavřena a smí se jen na vrchní vyhlídku (svatby se odehrávají hlavně navečer). V turistické sezoně 2020 obdrželi návštěvníci za vstupné 5 Eur malý osobní dáreček a ve vybrané dny za vstupné 11 Eur také welcome drink dle svého výběru.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Tipy na výlety na ostrově Zakynthos: Hlavní město Zakynthos, Marathonisi (Želví ostrov), Modré jeskyně (Blue Caves), Lisovna a muzeum Aristeon, Olympie, Vinařství Callinico, Vodní park Zante Water Village (Sarakinado), Vrak lodi (pláž Navagio)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám